Tag Archives: 86. години

Починал актер од серијата „Беверли Хилс“

Актерот Џозеф Е. Тата, најпознат по улогата на Нејт, сопственикот на „Пич пита“ во серијата „Беверли Хилс“, починал на 86-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја сподели Иан Зиринг, кој во серијата го играше Стив. „Во последните неколку месеци ја загубивме Џесика Клајн, една од најуспешните писателки и продуценти на …

Повеќе »

ИН МЕМОРИАМ: Методи Чепреганов, докторот кому му се веруваше, почина на 86 години

Еден од најпознатите македонски лекари во последниве 50 години, невропсихијатарот проф. Методи Чепреганов, почина денеска на возраст од 86 години. Веста за неговата смрт ја соопшти болницата „Неуромедика“, каде што д-р Чепреганов работеше во последниве 20 години. Чепреганов починал по кратко боледување. Во соопштението на „Неуродмедика“ се вели дека сите …

Повеќе »

(ФОТО) Софија Лорен глуми на 86. години и нема да верувате како ИЗГЛЕДА!

Во едно интервју, познатата италијанска актерка го откри клучот според кој ги бира своите улоги. Една од последните големи диви на златното доба на филмот, Софија Лорен, глуми на 86-годишна возраст. Во интервју за британски „ндипендент“, италијанската актерка, која се прослави дури и пред човекот да зачекори на Месечината, како …

Повеќе »

После 11. години пауза Софија Лорен повторно на филм

Италијанската актерка Софија Лорен се враќа на филмот по 11-годишна пауза. 86-годишната актерка ќе глуми во драмата на Нетфликс „Животот напред“, во режија на нејзиниот син, Едоардо Понти. Софија ќе ја толкува Мадам Роза, Еврејка, која откако го преживеала холокаустот, се грижи за децата на починатите сексуални работници со кои …

Повеќе »