Tag Archives: 800 илјади фунти

(ФОТО) ОТКРИЕНО КОЈ ЌЕ ГО НАСЛЕДИ НАЈВРЕДНИОТ НАКИТ НА КРАЛИЦАТА: Вреди 800.000 фунти, а еве која дама од семејството ќе го носи!

Кој ќе го наследи накитот од колекцијата на неодамна починатата британска кралица Елизабета Втора на големо се пишуваше и пред нејзината смрт. Станува збор за една од најимпресивните колекции во светот: сите предмети во неа се многу вредни, а некои се навистина посебни. Според магазинот Hello, познато е кој ќе …

Повеќе »