Tag Archives: 80. години

(ФОТО) Џек Николсон шокирал со изгледот: Има 160. килограми

Виден е на натпревар на својот омилен НБА тим. Лејкерсите ги следел во друштво на синот Реј и боксерот Флоид Мејвотер во првиот ред па не успеал да ги одбегне папараците… Џек Николсон со децении ја носел титулата на холивудски заводник но се чини дека на тоа му дошол крај. …

Повеќе »

(ФОТО) Необична приказна: 98-годишна жена се вселува во дом за старци за да се грижи за нејзиниот 80-годишен син

Нема ништо посилно од љубовта помеѓу мајката и нејзиното дете, а оваа приказна е одличен пример за тоа. 98.годишната Ејда Китинг му се придружила на најстариот син, 80.годишниот Том, во дом за старци во Ливерпул за да се грижи за него и тие одлично се сложуваат! Ејда и нејзиниот починат …

Повеќе »