Tag Archives: 80. години

(ФОТО) Том Џонс: „Добра работа кога имате 80. години, е што сте прв во редот за вакцината!“

Легендарниот пејач Том Џонс (80) открил дека се вакцинирал против коронавирус и се пошегувач дека тоа е единствената предност на староста. „Веќе сум вакциниран. Тоа е единствената добра работа кога имате 80. години. Вие сте во првиот ред за вакцинирање. Добро го поднесов. Изгледаше како редовна вакцина против грип“, рекол …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАБА (80) МУ ОДРЖАЛА ЛЕКЦИЈА НА КРАДЕЦОТ: Го претепала со бастун и избркала од својата продавница – добила награда за храброст!

Осумдесетгодишната Џун Тарнер од Велика Британија ја прими наградата за храброст откако со бастунот успеала да избрка маскиран разбојник од нејзината продавница. Мажот избегал со украдените 50. евра и кутија цигари, по што бил пронајден и уапсен. Оваа награда се доделува секоја година на луѓе кои покажале голема храброст во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонски ковид јунак: Ѓорѓија на 80. години го победи корона вирусот!

Не се само во светот и кај нас, во Македонија, има луѓе во години кои го победиле вирусот кој внесе многу немир во светот… Позитивниот резултат на Ковид-19 Ѓорѓија го добил на својот 80. роденден. Тој се изборил со вирусот и испраќа порака до младите да ги почитуваат мерките за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕР ТОМ ЏОНС ДЕНЕС ГО СЛАВИ 80.РОДЕНДЕН! Го прогласила мртов по раѓањето а го оживела баба му со кофа ладна вода!

„Ме прогласиле за мртов по раѓањето, а баба ми ме нурнала во кофа со ладна вода и ме ‘оживеала’…“ „Не сум испуштил ниту глас, не сум плачел, па медицинскиот персонал помислил дека сум мртов … Бабицата и рекла на мајка ми: Жал ми е, многу ми е жал, бебето не …

Повеќе »

Починал хитмејкерот од осумдесеттите години: „Поради коронавирусот, не можел да се лекува“

Гвинејскиот пејач и музичар Мори Канте, кој во осумдесеттите години ја освои светската слава со хитот „Јеке јеке“, почина вчера на 71-годишна возраст во болница во Конакри, објави неговиот син Бала Канте. View this post on Instagram #morykante #29/03/1950#22/05/2020#guineeconakry #chanteur #pop#musiqueafricaine🌍 #afrique A post shared by Paul Charbit (@paulcharbitphotography) on …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наполнил 80. години: Чак Норис не слави роденден, роденденот го слави него!

Глумецот Чак Норис вчера го прославил 80. роденден… Роден како Карлос Рој Норис, прекарот го добил додека како 18. годишник служел во воздухопловните сили. Додека бил стациониран во воздухопловната база Осан, во Јужна Кореја, почналд а ги учи боречките вештини. Норис бил првиот од западот кој во таекво го заработил …

Повеќе »

Починала ѕвездата на „Бони и Клајд“ и „Ѕвездени патеки“

Глумецот Мајкл Џ. Полард починал во 80. година, јавуваат американските медиуми, Полард починал пред три дена од последици од срцева болест, а од утрово од него се простуваат бројни колеги, пријатели и обожаватели. Мајкл Џ. Полард најмногу останал запамтен по улогата во филмот „Бони и Клајд“ во која го играл …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чудо од баба: Крева тегови подобро од внуците!

Жена стара повеќе 80. години успева на колена да подигне 91. килограм. Нејзината техника на вежбање можеби изгледа лесно, меѓутоа со оглед на возраста, нејзините вежби се неверојатни. Повозрасните лица мора да водат сметка за своето здравје, а вежбањето помага во тоа. Меѓутоа кревањето тегови е голем напор за скелетот, …

Повеќе »

(ФОТО) По повод 80. роденден Џејн Фонда признала: „Мислев дека нема да доживеам 30. години и дека ќе умрам како зависничка“

Во големо интервју кое го дала по повод 80. роденден, актерската легенда Џејн Фонда открила многу непознати детали за себе. Рекла дека жали што не минала повеќе време со своите деца, проговорила за пропаднатите бракови, но признала и’ дека никогаш не мислела дека ќе живее толку долго… Таа е една …

Повеќе »