Tag Archives: 8. март

(ВИДЕО) БЛИЦ НАЗНАКИ: Слушнете како звучи дел од евровизиската песна на Македонија

Македонски претставник на Евровизија е Васил Гавранлиев. Тој со песната „You“ ќе настапи во Холандија.Нумерата е веќе подготвена, а официјалната премиера се очекува на 8 март. Дотогаш слушнете неколку секунди како најава и кажете како ви се допаѓа.

Повеќе »

МРТ во недела ќе ја претстави евровизиската песна: Васил со „You“ во Дневникот ќе им го честита 8. март на жените!

Во недела (8 март) ќе има промоција  на евровизиската песна „YOU“, со која што Васил Гарванлиев ќе настапи на 65-тото издание на Евровизија во Ротердам. Како што е веќе познато, автор на музиката на песната е Невена Нешкоска, македонска композиторка и продуцентка која работи и живее во Чикаго. Невена е …

Повеќе »

Дамите го заслужуваат најдоброто, а тоа е Владо Јаневски – Чаирскиот романтичар на ексклузивен концерт во Intermezzo Music Bar

По незаборавната вечер со Павле Камилоски, Intermezzo Music Bar продолжува со исто темпо – гостување на врвна ѕвезда, а за убав повод. Овој пат во чест на празникот на дамите (8 Март) е закажан ексклузивниот концерт на чаирскиот романтичар, сопственикот на најубавите балади и човекот чиј глас никого не остава …

Повеќе »

(ФОТО) Забележани црвени балони на Ford возилата низ Скопје!

Започнува новата сервисна акција „Врати му со љубов на твојот Ford“ по повод Денот на жената… Денес, 8-ми март, Ford ја започнува својата нова сервисна акција наречена „Врати му со љубов на твојот Ford“. Користејќи го токму Меѓународниот ден на жената како повод, Ford одлучи оваа акција да ја започне …

Повеќе »

(ФОТО) Љубов е тоа не е играчка: Слаткар и Сања повљубени од било кога!

Слаткар е најромантичниот фраер во Македонија – само тој може ваков генијален подарок да и подари на својата сопруга за 8-ми март Марко Маринковиќ – Слаткар на 8.март ќе го објави својот нов спот во кој главната улога ќе ја има неговата сопруга Сања Николиќ. New Single – Luda Romantika …

Повеќе »