Tag Archives: 73. години

(ВИДЕО) Љубовта е, љубовта е…ЉУБОВ: 93. годишна жена лежела на смртна постела а нејзиниот сопруг го расплакал цел свет!

Поранешните бракови и врски беа многу посериозни отколку денес. Сопружниците си подарувале повеќе љубов и се бореле бракот да успее. Интересно е да се видат парови кои останале рамо до рамо после многу години. Оваа брачна двојка е вистински пример за тоа како сопружниците се сакаат и почитуваат и како …

Повеќе »

Почина Питер Грин: Основачот на „Флитвуд Мек“ умрел на 73. години

Коосновачот на „Флитвуд Мек“, Питер Грин, починал на 73-годишна возраст, потврдиле неговите адвокати… Во соопштението се вели: „Со голема тага семејството на Питер Грин ја објави неговата смрт овој викенд, починал мирно, во сон. „Дополнителна изјава ќе биде дадена во наредните денови“. Лондонскиот музичар го формираше „Флитвуд Мек“ во 1967. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОТКРИТИЕ НА „АМЕРИКА ИМА ТАЛЕНТ“: Оваа жена има 73. години а дури со 59. почнала да се бави со бодибилдинг!

Жозефина Монастерио е родена во Венецуела пред 73. години, а кога ќе ја погледнете, не би и дале ниту 55. И не само тоа, оваа жена започнала да се бави со боди-билдинг на 59-годишна возраст а за себе вели дека е родена да ги забавува луѓето. Учествувала во шоуто „Америка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТРАНСФОРМАЦИЈА – Баба (73) поради дебелина имала висок притисок и холестерол: Ослабнала 30. килограми и повеќе не пие лекови!

Џоан Мекдоналдс (73) од Канада јадела во големи количества за да избега од проблемите во бракот. Имала 90 килограми и мака мачела со артритис, висок притисок и холестерол. Имала операција на тумор во стомакот кога била во педесеттите години, а потоа и операција на коленото, после што едвај се качувала …

Повеќе »

ИНДИЈКА ВО 73. ГОДИНА РОДИЛА БЛИЗНАЧКИ: Мажот по сознанието доживеал мозочен удар!

Една 73-годишна жена во индиската држава Андра Прадеш родила близнаци. Лекарите во четвртокот потврдија дека станува збор за две девојчиња, родени по вонтелесно оплодување (IVF). „Мајката и бебињата се добри“, изјавил д-р Ума Санкар, гинеколог, за БиБиСи Телуга. Мангајама Јарамати изјавила дека таа и нејзиниот сопруг, кој има 82 години, …

Повеќе »

Починал познатиот глумец Марко Николиќ

Глумецот Марко Николиќ починал на 2. јануари 2019. година во 73. година, потврдила на социјалните мрежи неговата ќерка Мина. Покрај заедничка фотографија со таткото ги напишала само годините на неговото раѓање и смрт. 1946. – 2019. Gepostet von Nikolić Mina am Mittwoch, 2. Januar 2019 Марко Николиќ е роден на 20. …

Повеќе »