Tag Archives: 72. години

НА 72 ГОДИНИ – Починала актерката Кирсти Али, ѕвездата на култната серија Cheers

Кирсти Али, ТВ и филмската ѕвезда позната по улогите во сериите и филмовите „Cheers“, „Veronica’s Closet“ и „Look Who’s Talking“, починала на 72-годишна возраст. Смртта на Али во понеделникот вечерта ја потврдиле нејзините деца, како и нејзиниот менаџер. Неодамна и бил дијагностициран рак и била на лекување во Флорида, открило …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГИ ЗАСЕНИЛА ПОМЛАДИТЕ МАНЕКЕНКИ – Германската актерка маѓепсала со својата природна убавина на 72. години за време на модна ревија во Париз

Германската актерка Ирис Бербен со својот изглед докажала дека убавината не познава години на ревијата за L’Oréal на модната недела во Париз. Бербен се појави во 70-тите години на минатиот век, а оттогаш има изиграно бројни филмски и телевизиски улоги пред камерите, а иако сега има 72. години, нема намера …

Повеќе »

(ФОТО) Ричард Гир не се одвојува од сопругата: „Јас сум најсреќниот човек на светот“

Тој е холивудска легенда во осмата деценија од животот, но по својот изглед тоа не би се рекло… Ричард Гир (72) моментално е на одмор во Шпанија, каде со семејството се релаксира на островот Форментера. Актерот и неговата сопруга Алехандра Силва (39) се видени како се релаксираат на плажа прегрнати, …

Повеќе »

(ФОТО) Кралот на хрватските сапуници со неа е 13. години: Врската започнала додека бил во брак, бившата дознала за тоа од медиумите

Прославениот хрватски актер Жарко Радиќ неодамна го прослави својот 72. роденден, но тоа не го спречува да ужива во љубовта со својата млада партнерка Естер Шимек. Кралот на сапунските опери и убавата русокоса Естер редовно привлекуваат внимание кога се појавуваат заедно во јавноста, а нивната љубовна приказна започнала (барем што …

Повеќе »

Починал мистер „Music“ – познат британски рок музичар: Иноватор но и семеен човек

Рок-музичарот Џон Мајлс почина на 72-годишна возраст. Неговото семејство ја потврди веста, велејќи дека тој починал по кратко боледување и мирно, во сон, опкружен со најблиските. Роден е во Џероу, во април 1949. година, во северо-источниот дел на Англија и стана легенда со песната „Music“ (Music Was My First Love …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вера Ванг го прославила 72. роденден: Луѓето се чудат на нејзиниот младешки изглед!

СЛАВНАТА дизајнерка Вера Ванг, чии венчаници ги обожаваат многу познати дами, на својот профил на Инстаграм објавила фотографии од прославата на нејзиниот 72 роденден и ги воодушевила обожавателите со својот младешки изглед. Облечена во неонски жолт фустан, Ванг ја поминала ноќта со своите шеесет гости и уживала во настапот на …

Повеќе »

Глумецот Бен Крос после кратко боледување починал во 72. година

Крос, англиски актер, е најпознат по улогата на британскиот олимписки спортист Харолд Абарамс во филмот „Огнени кочии“, за кој освои Оскар… Актерот Бен Крос починал во Виена на 72-годишна возраст по кратко боледување, потврдила неговата ќерка на Фејсбук, пренесува „The Guardian“. „Со скршено срце, ја споделувам со вас веста дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Силвестер Сталоне „растура“ во теретана подготвувајќи се за ново продолжување на Рамбо!

Легендарниот глумец Силвестер Сталоне секојдневно вежба за да биде во што подобра форма за улогата на Рамбо. Објавувајќи видео на кое „ги пумпа“ мускулите, покажал дека и на 72. години е во завидна форма. View this post on Instagram Getting ready for Rambo, Totally immersed in it! 100%. welcome to …

Повеќе »