Tag Archives: 7. дена

Какво време ќе имаме наредните 7 дена?

Од УХМР известуваат за врменската рпогноза во нашата земја викендов... Времето денес ќе биде облачно, студено и ветровито со врнежи од снег, пообилни попладне и во текот на ноќта, особено во југозападните и западните делови. До крајот на денот насекаде ќе се формира снежна покривка, во источните делови до 10. …

Повеќе »

(МЕНИ) Диета со кефир во која Русинките се колнат: Благодарение на овој режим на исхрана се така витки!

Вака Русинките одржуваат витка линија … Кефирот содржи витамин Д, калциум, протеини, витамин Б12, магнезиум, а една чаша содржи само 100 калории. Ова е токму една од причините зошто оваа храна е во редовното мени на Русинките, кои често прибегнуваат кон диета базирана на овој млечен производ и со тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најмоќен тренинг за рамен стомак: За 7. дена го топи салото и го затега мускулите!

Со овој тренинг е лесно е да се достигнат силни и дефинирани мускули… Со овој тренинг, по само 7 дена, ќе ги забележите резултатите во изгледот. Вежбите се насочени кон стомачните мускули и ги затегнуваат и обликуваат. Иако тренингот трае само 5. минути, тој е со висок интензитет, па можно …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНО – Девојка исчезнала откако останала без бензин: Ја нашле после 7. ДЕНА – и понатаму се во шок што се случило!

Тинејџерката е пронајдена и е во стабилна состојба Џована од Вашингтон со својот автомобил се одвезла од куќа во предградието на Сиетл, но откако не се вратила дома, родителите пријавиле дека исчезнала. Следната вечер автомобил е пронајден без гориво на планински премин, што е на два часа возење од нејзината …

Повеќе »

(ФОТО) Ефектна диета: До 5. килограми помалку за 7. дена

Доколку ви се наближува терминот за годишен одмор а мака мачите со неколку килограми отповеќе тогаш ова е идеалната диета за вас.Доколку стриктно се придржувате до наведените упатства за 7. дена ќе бидете полесни помеѓу 4. и 5. килограми. Но, најважно е потоа да не се опуштите бидејќи овие брзо …

Повеќе »