Tag Archives: 65. години

(ВИДЕО+ФОТО) ИМА 65 ГОДИНИ – Фитнес ѕвездата воодушевила со својот изглед во седмата деценија: Сакам да инспирирам жени од сите возрасти!

Американската фитнес ѕвезда Дениз Остин неодамна воодушевила со својот седумдецениски изглед со тоа што прошетала на модната писта во бикини и покажала завидна фигура. Во јули таа учествувала во шоуто Sports Illustrated во Мајами со нејзината ќерка Кејти Остин. Таа зборувала за New York Post за ова искуство. View this …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА 65 ГОДИНИ ПОЧИНАЛА СЛАВНА ПЕЈАЧКА: Пораката на нејзиниот сопруг ги расплакала сите

Пејачката и композиторка Џули Круз починала на 9. јуни на 65-годишна возраст. Нејзиниот сопруг, уредник и автор Едвард Гринан, ја споделил оваа информација на Фејсбук. – За оние од вас кои се враќате овде, мислев дека можеби сакате да знаете дека се збогував со мојата сопруга Џули Круз. Таа го …

Повеќе »

(ФОТО) Саманта од култната серија „Сексот и градот“ во 7. деценија се соблекла во костим за капење: Многу обожаватели се воодушевени!

Актерката крена прашина со фотографија во едноделен костим за капење Познатата Саманта Џонс во серијата „Сексот и градот“ ја толкуваше актерката Ким Катрал. Таа се појави во шест сезони од оваа серија. Таа сега има 65. години, но изгледа неверојатно, што го докажа со фотографија на својот Инстаграм профил. View …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОЧИНАЛ АКТЕР ОД ХИТ СЕРИЈА: Ал Пачино неутешен!

БРУС Меквити, актер познат по улогите во сериите „Сопрановите“ и „Закон и ред“, починал во Њујорк на 65-годишна возраст. Неговата сопруга Керол Оукс ја потврдила тажната вест и рекла дека Брус во саботата бил примен во болница во Менхетен. Гледачите го паметат по улогите во сериите „Сопрановите“ и „Како што …

Повеќе »

(ФОТО) Бил Гејтс ја примил првата доза на вакцина против коронавирус

Тој им се заблагодарил на сите на првата линија на одбраната Бил Гејтс ја примил првата доза на вакцина против коронавирус. Основачот на Мајкрософт ги споделил овие информации на социјалните мрежи. По тој повод, тој им се заблагодарил на сите луѓе кои работеле на правење лекови и вакцини против КОВИД-19. …

Повеќе »

Нова жртва на корона: Почина актерот Љупчо Тодоровски – Упа

Со непребол колегите се простуваат од својот колега Љупчо Тодоровски – Упа кој на 65. години, поради компликации со ковид – 19 не напушти и вплови во нови актерски предизвици Тодоровски-Упа беше актер и кастинг директор, еден од основачите на аматерскиот театар „Чекори“. Во 1983 дипломира актерска игра на Факултетот …

Повеќе »

Починала актерката Мира Фурлан

Починала на 65-годишна возраст. Таа, наводно, починала во средата, 20. јануари. Веста за нејзината смрт е објавена и на нејзиниот профил на Твитер. pic.twitter.com/uVlatjUocZ — Mira Furlan (@FurlanMira) January 22, 2021 Мира Фурлан е родена во Загреб во 1955 година, а живее во Америка од 1991. година. Својата кариера ја …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕверка станал татко во 65. година: Крис Норт и скоро 30. години помладата сопруга го добиле вториот син!

Крис Норт (65) најпознат по улогата на Ѕверка во култната серија „Сексот и градот“ и неговата сопруга Тара Вилсон станале родители на момчето Китс. На парот ова му е втор син, а на цел свет му се пофалиле на социјалните мрежи. View this post on Instagram Down from the heavens …

Повеќе »

ЖИВОТ – ВЕЛШАНИН ПОЧИНАЛ ВО БИРО ЗА ВРАБОТУВАЊЕ: Го прогласиле за работоспособен,само паднал во столчето во чекалната!

Маж од Велс (65), во местото Ланели, во петокот починал кога му се слошило во Бирото за вработување чекајќи го закажаниот разговор. Според сведоците, несреќниот човек само „се свиткал“ додека седел на столчето. Луѓето околу него брзале да му помогнат, го ставиле на подот и почнале да го реанимираат бидејќи …

Повеќе »