Tag Archives: 64. години

(ФОТО) Шерон Стоун ја покажа линијата во костим за капење: „Важно е да се грижите за себе“

64-годишната актерка на социјалните мрежи се пофали со линијата во костим за капење. Таа ја нагласи важноста да се грижите за себе, и доби само комплименти за нејзиниот изглед… Актерката Шерон Стоун (64) стана позната по улогите како фатални убавици во филмовите „Ниски страсти“ и „Казино“. Иако оттогаш поминаа речиси …

Повеќе »

ИТАЛИЈА ВО СОЛЗИ: Починал големиот Паоло Роси

Се чини дека нема крај на лошите вести во 2020 година, која ни однесе уште еден живот на фудбалскиот великан. Големиот Паоло Роси ја загубил животната битка на 64. години. Италија е во солзи, си замина еден од најголемите напаѓачи и еден од најголемите играчи во историјата на фудбалот, и …

Повеќе »

(ФОТО) Славната Саманта ја пронашла љубовта на 64. година со 14. години помлад колега!

Актерката Ким Катрал (64) , позната по улогата на Саманта Џонс во култната серија „Сексот и градот“, има три брака зад себе, но се чини дека конечно, на 64 години, го најде „вистинскиот“. Таа за списанието „People“ признала дека вредело да се чека кога станува збор за љубовта и дека …

Повеќе »

(ФОТО) Аки Рахимовски (64) добил ќерка со 27. години помладата партнерка

Популарниот пејач на „Парни ваљак“ пред три месеци повторно станал татко, што конечно и го потврдил. Негова партнерка е 27. години помладата Барбара… Фронтменот на „Парни ваљак“, Аки Рахимовски (64) повторно станал татко. Имено, го добил третото дете, прво со таинствената Барбара (37) што и го потврдил на хрватските медиуми …

Повеќе »

(ФОТО) Мајката на Кејт и Пипа Мидлтон во костум за капење: На 64. години е опасна конкуренција на ќерките!

Војвотката Кејт Мидлтон традиционално Божиќните празници ги поминува со кралското семејство, но нејзината мајка Керол (64) и сестрата Пипа празнуваат и се одмораат на карипскиот остров Свети Бартоломеј… Пипа Мидлтон и нејзиниот сопруг Џејмс Метјус скоро традиционално Божик го минале на море на островот Свети Вартоломеј на Карибите. Оваа година, …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Пирс Броснан покажал дека и понатаму е во супер форма!

Откако го завршил снимањето на продолжувањето на „Мама миа“, а потоа ги завршил и’ сите други обврски, 64. годишниот Пирс Броснан со сопругата Кели Шеј Смит заминал на одмор. Бившиот агент 007, славниот Пирс Броснан, ги израдувал своите обожавателки ширум светот, откако се објавени неговите папарацо фотографии од Хаваи. 64. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кристи Бринкли (64) открила нов метод за негување!

Бившиот супер модел од 80. ттите, Кристи Бринкли, е доказ дека годините се навистина само бројка. Атрактивната русокоса која во текот на кариерата снимила 500. насловни страни за магазини секогаш повторно не изненадува со својот младешки изглед, токму како што тоа го направила и за време на гостувањето во емисијата …

Повеќе »