Tag Archives: 62. години

(ВИДЕО+ФОТО) Има 62. години а никој не би и дал ниту 40: „Никогаш не сонував дека вака ќе изгледам, но тајната е во ОВА!“

Лесли не ни сонувала дека на 62. години ќе биде модел за костими за капење… Лесли Карлетон има 62. години, но изгледа најмалку две децении помладо. И тоа не е само наш став, туку на 99% од луѓето што ја гледаат, бидејќи Лесли е модел за костими за капење.   …

Повеќе »

Починала ѕвездата од филмот „Петтиот елемент“

Томи „Тајниот“ Листер, познат на нашата публика по улогата на претседател Линдберг во филмот „Петтиот елемент“, починал на 62-годишна возраст. Според странските медиуми, Томи не бил пренесен во болница кога Брзата помош пристигнала во неговиот стан, туку на лице емсто било констатирано дека е мртов. Листер беше познат по своите …

Повеќе »

(ФОТО) Шерон Стоун ги запалила социјалните мрежи: Еве како ѕвездата на „Ниски страсти“ изгледа на 62. години!

Актерката Шерон Стоун беше светски секс симбол откако неколку пати ги прекрсти нозете во филмот „Ниски страсти“ во раните 90-ти. Денес таа, со своите објави на Инстаграм, сè уште заведува Убавата 62-годишна актерка се потпрела боси на софата пред портретот на Мерилин Монро за фотографија направена од славнта стилистка Либи …

Повеќе »

(ФОТО) НОВ ЖИВОТ – Мистер Бин ужива со 29. години помладата колешка

Рочиштето за развод траело 65. секунди… Роуан Аткинсон (65) бил повеќе од 25. години во брак со Санетри Састри повеќе, со која има и две деца. Но, сето тоа се сменило кога славниот Британец се запознал со својата колешка, актерката Луиз Форд, што довело до крај на неговиот брак. Според …

Повеќе »

(ФОТО) И СЕ МОЖЕ: На 62. години Шерон Стоун се соблекла во минијатурно бикини

Иако чекори во седмата деценија на животот, на актерката и завидуваат и многу помладите колешки. Не сте слушнале за Шерон Стоун само ако живеете во целосна изолација од светот а сигурно сте ја виделе во голем број филмови. Покрај филмовите, Стоун е едно од најпосакуваните лица на насловните страни на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УШТЕ ЕДНО БЕБЕ НА ПАТ: Алек Болдвин и сопругата го чекаат петтото бебе по трет пат!

Глумецот Алек Болдвин (62) со сопругата Хиларија го очекува петтото дете. View this post on Instagram Little one on the way! 👶 Alec Baldwin and wife Hilaria are expecting their fifth child together. 💕 The heartwarming reveal comes four months after they experienced their second miscarriage. 🙏 Tap our bio …

Повеќе »

(ФОТО) СУПЕР ЖЕНА И НА 62. ГОДИНИ: Оваа навика е заслужна за супер линијата на Шерон Стоун

Звучи неверојатно, но таа денес наполни 62 години. Многу помлада девојка и завидуваат на нејзиниот изглед, а само една навика е одговорна за нејзината тенка линија… Многумина се согласуваат дека дури и во седмата деценија, Шерон Стоун е една од најжешките холивудски актерки, која никогаш немала премногу осцилации со изгледот, …

Повеќе »

(ФОТО) Мелани Грифит ги шокирала фановите: На 62.година објавила селфи во долна облека

Инстаграм станал место каде се почесто се појавуваат и ѕвезди од старата гарда, како Џенифер Анистон која буквално „го блокирала“, но и Мелани Грифит… Токму таа 62. годишна актерка одлучила да го искористи Инстаграм, како што тоа го прават многу помладите колешки, па објавила фотографија на која позира во долна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 61. годишната глумица со фотка во бикини ги воодушевила фановите!

Холивудската глумица Мелани Грифит предизвикала вистински восхит на фановите објавувајќи фотографија во црно бикини. На витата линија би можеле да и завидуваат и двојно помлади жени. Имено, 61. годишната актерка докажала дека годините се навистина само број. Грифит може да се пофали со рамен стомак што е резултат на напорни …

Повеќе »