Tag Archives: 61. година

(ВИДЕО+ФОТО) НИКОГАШ ПРЕЖАЛЕНА – Принцезата Дијана денеска ќе го прославеше својот 61. роденден: Последната официјална посета била во Босна и Херцеговина

Омилената принцеза Дијана, попозната како Лејди Ди, денеска ќе го прославеше својот 61. роденден. Таа е родена на 1. јули 1961. година во Сандрингем, Обединетото Кралство, а минатата година на роденденот на никогаш незажалената принцеза од Велс, нејзиниот споменик беше откриен во палатата Кенсингтон. View this post on Instagram A …

Повеќе »

Почина Владимир Богоев, новинар и еден од основачите на „Дневник“

Почина Владимир Богоев (61), новинар и еден од основачите на дневниот весник „Дневник“. Со него, преку социјалните мрежи се прости неговиот син, ексградоначалникот на Карпош, Стефан Богоев. „Си замина мојот татко, а ваш другар и приател Владимир Богоев. Тажен сум зошто го нема, пресреќен сум зошто го имав во животот“, …

Повеќе »

(ФОТО) Оженет е, има три деца и сака да носи здолништа и штикли!

И’ децата и сопругата го издржуваат, а сопругата му помага да смисли комбинации. View this post on Instagram A post shared by Mark Bryan (@markbryan911) Марк Брајан (61), инженер по роботика и оженет татко на три деца, стана хит на социјалните мрежи благодарение на својот необичен моден избор. Обожава да …

Повеќе »

ПОЧИНАЛ НОРМ МЕКДОНАЛД: Легендарниот комичар ја загубил битката со ракот

ЛЕГЕНДАРНИОТ стенд-ап комичар Норм Мекдоналд починал вчера на 61-годишна возраст по долга борба со ракот, пишува Deadline. Според неговата долгогодишна партнерка и пријателка Лори Џо Хекстра, тој се борел со ракот девет години. – Тој беше горд на своите шеги, и никогаш не сакаше дијагнозата да влијае на тоа како …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот рокер прв пат ќе стане татко на 61. година: „Воодушевени сме!“

Тапанарот на „Ганс енд роузис“ Мет Сорум за прв пат ќе стане татко на 61. година. Музичарот и неговата сопруга Ејс Харпер (36) на Инстаграм ја објавија среќната вест дека очекуваат бебе. Заедно со овој пост, тие објавија и заедничка фотографија од убавата трудница во долна облека. „Воодушевени сме од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗА НЕКОИ ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈ: Госпоѓа Балашевиќ има 61. година а денес објави фотографија во костум за капење, потоа прави стој на раце и салто!

Сопругата на музичарот Ѓорџе Балашевиќ, Оливера, покажа дека сè уште изгледа добро, и покрај тоа што пред неколку месеци наполни 61. година. Иако е најпозната како сопруга на Ѓорџе Балашевиќ, Оливера е позната и како актерка, иако ја запостави кариерата кога реши да се омажи и да се посвети на …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Балашевиќ отворила профил на Инстаграм и…Изгледа како „милион долари!“

Оливера Балашевиќ, жена за која се напишани најубавите љубовни песни, кога ќе видиме како изгледа на 61. година, ни станува јасно и зошто. Оливера отворила профил на Инстаграм и, како што пишуваат српските новинари, го урнала интернет. Оливера профилот го отворила пред десетина дена а веќе има 1269 следбеници и …

Повеќе »

(ФОТО) Не старее: Шерон Стоун и на 61. година привлекува погледи во провокативни фустани!

Иако неполн месец ја дели од 61. роденден, Шерон Стоун не се срами да го покаже своето тело. На хуманитарната забава која ја организирал Стивен Тајлер, пејачот на Aerosmith, Шерон се појавила во долг мрежест фустан под кој облекла црно боди. Иако фустанот ја прекривал од глава до пети, убавата …

Повеќе »

Починал Ентони Бурдејн: Славниот кувар и ТВ личност си го одзел животот!

Ентони Бурдејн, познатиот американски готвач и телевизиска личност починал во 61. година… Бурдејн се наоѓал во Франција каде работел на нова епизода од својата наградувана серија на CNN. Неговиот близок пријател Ерик Риперт, француски готвач, го пронашол неговото безживотно тело во хотелската соба. CNN потврдил дека Ентони извршил самоубиство. „Со …

Повеќе »