Tag Archives: 6. во финале

(ВИДЕО) Овие 6. земји сигурно одат во финалето на Евросонг – иако, некои се на дното на кладилниците

Остануваат уште 45. дена до почетокот на Евровизија и 39. земји од Европа ќе се борат за што подобар пласман на натпреварот. Обложувалниците се непредвидливи и не се ниту споредливи со мислењата на музичките критичари, но тие и така не се важни… 26. земји ќе се натпреваруваат во финалето, со …

Повеќе »