Tag Archives: 57. години

(ФОТО) Црната чипка на Деми Мур гори на модниот спектакл на Ријана

Актерката Деми Мур има 57. години, а на годишното шоу на Ријана „Savage x Fenty“ се појавила во секси боди со чипка, кој го зачинила со мрежести чорапи. Целиот стајлинг го зачини со дијамантски чокер и соодветни обетки. Ѕвездата на филмовите „Дух“ и „Стриптиз“ позираше на шоуто заедно со Бела …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Со „бруталниот изглед“ фрла во транс : Во 57. година станала модел за костуми за капење

Kети Џејкобс вели дека е важно да не се прави дискриминација врз луѓето заради нивната возраст, висина или изглед. Ако некому треба да му се верува во врска со ова, тоа е ТАА. Имено, на 57-годишна возраст, Кети стана новиот модел на Sports Illustrated Swimsuita (за костуми за капење). View …

Повеќе »

(ФОТО) Се одбележуваат 57. години од катастрофалниот земјотрес во Скопје

Со изложбата „Скопска алеја на меѓународната солидарност“ во организација на Музеј на град Скопје, се одбележа 57 годишнината од катастрофалниот земјотрес што со својата уривачка сила во 1963 година го претвори Скопје во урнатина и голем број граѓани ги остави без своите домови.   Изложбата се одржа во Градскиот парк, …

Повеќе »