Tag Archives: 57. години

(ФОТО) МОНИКА БЕЛУЧИ ВО НАЈТЕСЕН ЦРН ФУСТАН И ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ ПОКАЖАЛО ГОЛЕМО ДЕКОЛТЕ: Никогаш не изгледала послабо!

Моника Белучи (57) се појавиЛА на забавата по ревијата на „Долче и Габана“ и оставила силен впечаток кај сите присутни. Моника Белучи на ревијата на „Долче и Габана“ се појавила облечена во црн тесен фустан кој достигнувал до под колената. Со овој фустан актерката носела и црни тесни чизми со …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Жешка“ снимка на Елизабет Харли во микро бикини

Актерката која привлекува внимание каде и да се појави, знае на вистински начин да ја рекламира својата модна линија на костими за капење. Елизабет Харли (57) неодамна ја воодушеви публиката со кратко видео на кое скока во ситно сино бикини со златни детали и гордо ги покажува своите атрибути. Очекувано …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗАМИНУВАЊЕ НА ИКОНАТА НА ГРАНЏОТ: Марк Ланеган починал на 58. години

Влијателниот музичар Марк Ланеган починал на 58-годишна возраст. Смртта на Ланеган, кој се смета за гранџ икона, била потврдена на неговата страница на Твитер. – Нашиот сакан пријател Марк Ланеган почина утрово во својот дом во Ирска. Омилениот пејач, текстописец, писател и музичар имаше 57. години, оставајќи ја зад себе …

Повеќе »

(ФОТО) Борис Џонсон на 57. години станал татко по седми пат: Британскиот премиер гордо ја покажал својата ќерка Рома

Британскиот премиер Борис Џонсон во декември стана татко по седми пат. Неговата сопруга Кери роди девојче кое, како што стојат работите, уште од мали нозе ќе биде добро упатено во високата дипломатија, а можеби еден ден ќе го наследи и на Даунинг стрит. Имено, нејзиниот татко преку видео повик разговарал …

Повеќе »

(ФОТО) Николас Кејџ со 30. години помладата сопруга чека дете

Николас Кејџ повторно ќе стане татко. 57-годишниот актер со неговата 30. години помладата сопруга Рик Шибат го очекуваат нивното прво заедничко дете. Среќната вест ексклузивно за магазинот People ја потврди претставник на парот. „Идните родители се воодушевени“, додал тој. View this post on Instagram A post shared by People Magazine …

Повеќе »

(ФОТО) Моника Белучи за стареењето: „Не сум опседната со изгледот“

Во неодамнешното интервју за „The Sunday Times Style“, италијанската актерка Моника Белучи зборуваше за стареењето, за начинот на кој го одржува својот изглед, но и за прифаќањето на сопствените години. View this post on Instagram A post shared by Monica Bellucci (@monicabellucciofficiel) Како што рекла, оваа 57-годишна актерка не се …

Повеќе »

(ПООПШИРНО) ИМАЛА САМО 57 ГОДИНИ – Починала Риалда Кадриќ, Марија од „Жикина династија“

Риалда починала во Атина каде што живеела последните неколку години Актерката Ријалда Кадриќ, позната по улогата на Марија од „Жикина династијата“, починала ненадејно синоќа на 57-годишна возраст во Атина, каде живее во последно време, потврдил нејзиниот пријател за „Курир“. Истата информација ја добил и еден од продуцентите на продолжението на …

Повеќе »

(ФОТО) Емотивниот Новак и порака за посебна личност во неговиот живот

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ е во Аделаида, каде е во карантин пред настапот на Австралија опен, а популарниот Ноле има причина да ја разбие мононијата во карантин со прослава. Мајката Ѓоковиќ, Дијана денес го слави 57-от роденден, а Новак и испратил убава порака преку својот профил на Инстаграм: “Те …

Повеќе »

На 57. години, од инфаркт, починал Бенџамин Ротшилд

Познатиот банкар и претседател на „Групацијата Едмонд де Ротшилд“, баронот Бенјамин Ротшилд починал од последиците од срцев удар на 57-годишна возраст. Синот на Едмонд Ротшилд, човекот кој до својата смрт важеше за најбогат член на ова моќно банкарско семејство, починал во Швајцарија. Неговото семејство соопшти дека тој починал во петокот …

Повеќе »