Tag Archives: 55. години

Продолжува црната серија: Ненадејно на 55 -годишна возраст починал славен актер возраст

Актерот Ентони Џонсон, кој се прослави со улогата во филмот „House partyа“, ненадејно починал на 55 -годишна возраст. Трагичната вест за странските медиуми ја потврди неговиот братучед, кој рече дека Ентони бил пронајден како лежи без свест во продавница. Иако итно бил пренесен во болница, лекарите можеле да констатираат само …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Синди Крафорд без грам шминка: Супер моделот изгледа како сите жени во ШЕСТАТА деценија!

Синди Крафорд почнала да ги збунува своите следбеници со стари слики од младоста. Синди Крафорд (55) изгледа одлично бидејќи живее здрав живот. Поранешниот супер-модел редовно вежба и внимава што јаде, токму затоа нејзиниот последен пост предизвика молк и неверување кај нејзините придружници. Синди Крафорд објавува стари слики и видеа Во …

Повеќе »

(ФОТО) НАСЛОВНА СТРАНИЦА КОЈА КРЕНА ПРАШИНА: Синди Крафорд (55) позирала за Вог – без облека!

Насловната страница на списанието „Вог“ е украсена со нејзин портрет со нагласена фризура, но една слика во рамките на списанието привлече посебно внимание и беше оценета како крајно провокативна. Во февруари, популарната манекенка Синди Крафорд наполни 55. години, но секој ден добиваше комплименти дека изгледа совршено. Нејзиното појавување на насловната …

Повеќе »

(ФОТО) ВИСТИНСКА БОМБА – СЛАВНАТА МАНЕКЕНКА ПОЗИРАЛА ГОЛА НА 55. ГОДИНИ: Владетелката на насловните од 80. тите со ова испратила моќна порака!

Поришкова објавата ја нарекла ‘Облечи’ и ја посветила на нејзината врсничка Елизабет Харли… Поранешната манекенка и супермодел Паулина Поришкова (55) споделила фотографија на Инстаграм каде позира целосно гола. На своите следбеници во подолг пост им објаснила зошто го сторила тоа. Паулина била фотографирана во собата, а оградата од креветот и …

Повеќе »

(ФОТО) Фановите на Салма Хаек не веруваат како изгледа во „бикини“ во 55. година: „Старееш ли ти воопшто?“

САЛМА ХАЕК последните денови од 2020 година ги испратила во бикини, а фотографиите кои ги објави на Инстаграм ги оставија нејзините фанови без здив. „Последните денови од 2020 година“, напиша мексиканско-американската актерка. „Никогаш не сум бил повеќе благодарен што сум здрава и во контакт со природата“.   View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Елизабет Харли на 55. години покажала како изгледа во костум за капење: Тешко е да се поверува колку помладо делува!

Актерката и манекенка Елизабет Харли наполни 55. години во јуни, што многумина не можат да поверуваат, со оглед дека изгледа многу помлада. Нејзиниот младешки изглед се должи на напорниот тренинг, правилата за исхрана, но и добра генетика. Актерката сега покажа како изгледа во костум за капење, а фотографијата собрала голем …

Повеќе »

(ФОТО) Брук Шилдс наполнила 55. години па се соблекла во бикини: Децата ја убедила да го покаже телото а изгледа како 1.000.000 долари!

Познатата актерка Брук Шилдс, која неодамна наполни 55 години, покажа волшебна линија. Брук позирала во костум за капење, а нејзиното тело е затегнато иако е во својата петта деценија. Како што рече, децата ја убедиле да ги направи овие фотографии.   „Без оглед на вашето тело, бидете горди“, рекла Брук, …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОЈ НЕ ВЕРУВА КОЛКУ ГОДИНИ ИМА ОВАА БАБА:„Мажите се изненадуваат кога ќе ме видат!“

Бабата на четири внучиња. Алејандра Лабастидо-Шапиро, изгледа толку младо што многумина мислат дека таа и нејзината 32. годишна ќерка се всушност сестри. Благодарение на родителите кои ја едуцирале за здравата исхрана, 55. годишната жема на ваквиот начин на исхрана е посветена уште од својата десетта година. View this post on …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бред Пит се разголил во филмот:„Подобар си од пред 20. години!“

Глумецот во една сцена ја соблекува маичката а обожавателките тврдат дека изгледа подобро отколку кога тоа го направил во култниот „Телма и Луис“ од 1991. година… 55.годишниот Бред Пит покажал зошто сè уште е миленик на жените ширум светот и зошто сè уште важи за еден од најпосакуваните мажи на …

Повеќе »