Tag Archives: 54. години

(ФОТО) 54-годишната Хали Бери позирала без панталони и го „запалила“ Инстаграм со извајаните нозе

ЕДНО е јасно: 54-годишната Хали Бери никогаш не изгледала подобро и изгледа дека никогаш не била позаљубена отколку што е сега. Тоа го потврди со најновата фотографија на која се бакнува со Ван Хант. Но, нивниот страствен бакнеж паднал во втор план, благодарение на извајаните нозе на Хали Бери.   …

Повеќе »

(ФОТО) БУЈНО ДЕКОЛТЕ И ТЕНОК СТРУК – Како е можно со 54. да изгледа подобро отколку кога имала 34: Сите зборуваат какво тело има Салма Хаек!

Кога Салма Хаек (54) ќе сподели своја фотографија на социјалните мрежи, 17,2 милиони следбеници одушевено уживаат во погледот на убавото тело на актерката. Така беше и овој пат, кога Салма покажа како изгледа во едноделен црн костим за капење додека ужива во базен. Бујното деколте и тенкиот струк се гордост …

Повеќе »

(ФОТО) ЛАТИНО УБАВИЦА – 2. милион лајкови за нецели 24 часа: Можно е ако се прашува Салма Хаек! Се соблекла во црно бикини и ИЗДОМИНИРАЛА!

54-годишната Салма Хајек на Инстаграм објави нова фотографија во костим за капење на која мажите не останале рамнодушни. Актерката важи за една од најатрактивните во Холивуд, а сега се соблече во црно бикини и многумина никогаш не би и ги дале нејзините години.   View this post on Instagram   …

Повеќе »

НАЈСТАР ФУДБАЛЕР – Тој го продолжил договорот иако во февруари ќе наполни 54 години

Мијура нема намера да се пензионира Тој го продолжил договорот иако во февруари ќе наполни 54. години Мијура нема намера да се повлече. Легендарниот јапонски фудбалер Казујоши го продолжи договорот со јапонскиот премиерлигаш Јокохама за уште една година, иако на 26. февруари ќе наполни 54 години. Во септември минатата година, …

Повеќе »

(ФОТО) Хали Бери го прослави 54. роденден: „Животот станува се’ подобар и подобар!“

Вчера актерката Хали Бери го прослави 54. роденден и покажа дека и во шестата деценија одзема здив, а од своите обожаватели добри многу пофалби за изгледот… „54, животот е само подобар и подобар“, напиша холивудската актерка покрај фотографијата на која позира на скејтборд. View this post on Instagram 54….life just …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Брук Шилд го покажала телото – би се посрамиле и девојките од „Чувари на плажата“!

Глумицата и модел Брук Шилд со 54. години е во неверојатна форма. Никогаш не изгледала подобро, а тоа одлучила да го поткрепи со фотографија во костум за капење која во овие ладни денови ја кренала температурата на Инстаграм. „Уште една сина лагуна“, гласи кусиот опис покрај фотографијата со која гордо …

Повеќе »

(ФОТО) Жената мачка објавила фотка од испотен, гол, стомак: Никогаш не изгледала подобро!

Постои ли подобра инспирација од Хали Бери? Судејќи според нејзината последна фотографија, тешко. Холивудската глумица во 54. година изгледа подобро од било кога, а нејзиниот стомак е како од челик. „Конечно мускулест стомак и чувството е неверојатно“, напишала покрај фотката на која ја кренала маичката и го покажала испотениот стомак …

Повеќе »

(ФОТО) Таа е „Тело“: Еден час вежбање дневно и строго контролирана исхрана!

Еден час вежбање дневно и строго контролирана исхрана – тоа е потребно да го одржува своето беспрекорно тело… Австралиската манекенка и бизнисменка вели дека е важно да се јадат свежи и квалитетни продукти и постојано да се биде во движење. Ела Мекферсон е попозната како „Тело“ поради својата неверојатна линија. …

Повеќе »

(ФОТО) Некогашната најплатена манекенка попозната по прекарот „Тело“ на 54. години се соблекла за списание

Австралијанката во јуни 2017. година се иселила од вилата во Мајами во која живеела со сопругот, бизнисменот Џефери Софер, а се шушкало дека тој ја измамува. Ела за него се омажила во 2013. година на плажа на Фиџи во присуство на 15. луѓе… Ела овој месец, на 54. години, позирала …

Повеќе »