Tag Archives: 53. години

Починала глумицата од хит серијата Peaky Blinders и Harry Potter: Имала само 52. години

Актерката Хелен МекКрири, позната по улогите во хит серијата „Peaky Blinders“, но и по улогите во три филма за Хари Потер, починала од рак на 53-годишна возраст, тврди нејзиниот сопруг, актерот Демијан Луис. Луис напишал дека неговата сопруга починала дома, опкружена со најблиските, по херојската битка со ракот. МекКрири ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – 53. ГОДИНИ БИЛЕ ВО БРАК, А ПОТОА И ДВАЈЦАТА ЗА ЕДЕН ЧАС ПОЧИНАЛЕ ОД КОРОНА: До последен момент се држеле за раце!

Бети и Куртис Тапли биле заедно поголемиот дел од животот. После 53. години брачен живот, двајцата починале од последиците на вирусот корона во рок од еден час во болница во Тексас… Бети и Куртис Тапли оделе во истото средно училиште во Илионис, се запознале и се заљубиле во Калифорнија, се …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата глумица објавила селфи без шминка: Фановите воодушевени како изгледа на 53. години

Убавата актерка Салма Хајек често објавува свои фотографии без шминка. Сепак, фановите и понатаму се воодушевуваат од тоа колку добро изгледа на 53. години. View this post on Instagram #selfiesunday #nofilter #nature A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek) on Jun 14, 2020 at 9:23am PDT Како што вели, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Салма Хаек објавила видео во кое изгледа како 20. годишна

Холивудската глумица Салма Хајек наполни 53. години, но нејзиниот изглед докажува дека годините се само број. Неодамна, таа на Инстаграм објави видео во кое е без грам шминка на зајдисонцето. Салма се обиде да го фати убавиот зајдисонце и себе си во преден план, што баш и не и успеало. …

Повеќе »

(ФОТО) Хали Бери во прозирен костум за капење „го запалила“ Инстаграм!

Глумицата позирајќи во прозирен костум за капење покрај базен покажала вајано тело. За глумицата Хали Бери (53) годините се само број и таа со својот изглед дефинитивно им пркоси. А, откако ја запалила социјалната мрежа со својата фотографија од роденденот на која носи мокра бела маичка и нема градник, сега …

Повеќе »

(ФОТО) Салма Хаек се пофалила со фотка во костум за капење:„Да, имам 53. години!“

Глумицата на социјалните мрежи често објавува фотографии од снимањето филмови, но исто така споделува и од оние со малку „пожешки кадри“. Нејзините обожаватели ја „фалат“ во коментарите за нејзиниот младолик изглед. Мексиканско-американската глумица Салма Хаек денес го слави 53. роденден. На својот профил на Инстаграм објавила фотографија во која позира …

Повеќе »

(ФОТО) 53. годишната Синди Крафорд во мини бикини и’ понатаму изгледа како супермодел

Еден од најславните супермодели од деведесеттите и понатаму може да се пофали со тело подготвено за модна писта. 53. годишната Синди Крафорд на својот профил на Инстаграм објавила фотографија во костум за капење и ги воодушевила обожавателите со манекенската линија на која не може да и конкурира ниту нејзината наследничка, …

Повеќе »

(ФОТО) И’ на 53. години занесува со убавина: Гламурозно враќање на глумицата на црвениот тепих

Американската глумица Сандра Булок (53) се појавила на конвенцијата на CinemaCon, американското Национално здружение на филмските уметници. Нејзиниот изглед е оценет со чиста десетка. После подолга пауза во кариерата, која ја направила за да се посвети на семејството, холивудската глумица Сандра Булок конечно се појавила на црвениот тепих. Причина е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лиз Харли повторно ги покажала облините: Фановите сè уште не веруваат дека има 53 години

Педесеттите години одамна не се старост, особено за познатите дами… Елизабет Харли заиграла покрај базенот во деколтиран костим за капење, а ваквата глетка ги избезумила нејзините фанови кои сè уште не веруваат дека актерката е во својата 53.тта година. Dancing to the cicadas @elizabethhurleybeach A post shared by Elizabeth Hurley …

Повеќе »