Tag Archives: 52. години

(ФОТО) Наоми во раскошен фустан, но целото внимание е насочено кон деколтето

… добро, и на рамениците со беж машнички. Наоми Кембел се одлучила за многу необичен стајлинг кој привлече големо внимание на премиерата на филмот Decision To Leave во Кан. Носеше многу атрактивен фустан кој едвај и ги покриваше градите, но за манекенката со децениско искуство носењето на ова „ризично“ парче …

Повеќе »

(ФОТО) Никој не верува колку години има: Тврди дека не „правела“ ботокс, ниту било какви третмани и дека за полните усни „обвинува“ бизарен ритуал!

Британката Лиза Лори, која работи како негувателка, е една од жените кои можат да се пофалат со младешки изглед. View this post on Instagram A post shared by Liza Laure (@lizalaurequeen) „Понекогаш сум горда на себе, но понекогаш ми е непријатно. Нема многу луѓе на моја возраст кои можат да …

Повеќе »

СЕ ПРОМЕНИЛА – ДВА ПАТИ ГО ПОБЕДИЛА РАКОТ И ГИ ИСЕКЛА ГРАДИТЕ – СИТЕ ЈА ПАМТАТ ПОЕДЕН ДЕТАЛ: Пејачката прошетала по црвениот тепих а ретко кој ја ПРЕПОЗНАЛ!

Американската пејачка Анастасија (52) прошетала по црвениот тепих на овогодинешниот 78 -ми филмски фестивал во Венеција. „Малата дама со голем глас“, како што ја нарекуваат припадниците на седмата сила, никого не оставила рамнодушен со нејзината комбинација на облека. Кога се појави на музичката сцена во доцните 1990 -ти, оваа русокоса …

Повеќе »

Починала Исидора Бијелица: Книжевничката имала 52. години!

Денес, на 52. годишна возраст,починала Исидора Бјелица. Бјелица починала во станот на нејзините родители во Нов Белград. Родена е на 10. декември 1967. година во Сараево. Освен по бестселерите, таа беше позната по капите кои ги носеше кои со текот на времето станаа нејзин заштитен знак. Во 2012. година, неа …

Повеќе »

(ФОТО) Тони Бракстон објавила селфи: Луѓето не можат да веруваат како на 52. години изгледа во бикини

Пејачката Тони Бракстон открила дека е подготвена за лето и нејзините фанови не можат да веруваат како на 52. години изгледа во бикини. “Викенд за Денот на сеќавање. Плажите се отворени, а телото ми е подготвено … Но, јас сум премногу исплашена да одам. Сè уште е ковид-19. Останете безбедни”, …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот водител добил син:„Како геј ориентирано дете никогаш не помислив дека тоа е можно!“

Презентерот на Си-Ен-Ен, Андерсон Купер станал татко на 52.годишна возраст, а гордиот татко порачал дека во толку тешко време, потребно е да се задржиме на оние моменти што нè прават среќни. Андерсон објавил фотографија на која го држи својот три дена стар син, и напиша во емотивна објава дека малечкиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Холивудската глумица има 52. години и гордо објавува свои фотографии од плажа!

Мексиканската глумица Селма Хаек има 52. години и никогаш не била позадоволна со себе. Токму тоа го покажала на видеата и фотографиите кои ги објавила на својот профил на Инстаграм. Селма, која новата година ја дочекала на Карибите со сопругот и децата, објавила неколку фотографии и видеа од плажа. Носела …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бившиот на Моника Белучи очекува дете со 30. години помладата сопруга

Винсент и Тина судбоносното Да го изговориле во август минатата година во Бидарт, на југозападот на Франција. Иако нивната венчавка предизвикала голем интерес во јавноста парот се одлучил за поскромна венчавка… Бившиот сопруг на Моника Белучи, францускиот глумец Винсент Касел (52) очекува дете со 30. години помладата манекенка Тина Кунаки …

Повеќе »

(ФОТО) Изгледа нестварно добро: На 52. години тоа повторно го докажала!

Елизабет Харли позирала во „сиромашно“ издание и собрала комплименти. На изгледот и завидуваат и двојно помладите колешки бидејќи Елизабет Харли (52) изгледа беспрекорно. Славната глумица, со своето „жешко“ издание уште еднаш ги восхитила своите бројни обожаватели. Фотографиите во костум за капење не и се туѓи, а овој пат 52. годишната …

Повеќе »