Tag Archives: 5 ѕвезди

(ВИДЕО) „3.000 евра за ова?“: Се пожалила на храната во турски хотел и предизвикала бурни реакции

ТИКТОКЕРКА која објавува под профилот @thisonetimeinturkey објавила видео на кое се жали на храната во луксузниот хотел со пет ѕвездички во Анталија, Турција. „Храната едноставно не е на ниво. Ова треба да биде одморалиште со пет ѕвезди, но во ресторанот со шведска маса ја служат истата храна секој ден. За …

Повеќе »

Пролетна криенка: Најдете пет ѕвезди во „море“ од цвеќиња за помалку од 17 секунди

Дали сте подготвени да го соборите рекордот? Пролетта конечно пристигна, а шарените цвеќиња наскоро повторно ќе украсат многу дворови, ливади и градини. Во склад со тоа, унгарскиот уметник Дудолф нацртал цветна илустрација. Се разбира, како што повеќето знаат, кога се во прашање неговите илустрации, секогаш има некоја задача при рака. …

Повеќе »

НОВО ПРИЗНАНИЕ ЗА МАКЕДОНСКИОТ ПИЈАНИСТ – „БИ-БИ-СИ Мјузик магазин“ даде максимална оценка за компакт-дискот „Сказни од Русија“ на Симон Трпчески

Престижното британско и едно од водечките светски музички списанија, „БИ БИ СИ Мјузик магазин“ во својот јануарски број,  со максималната оценка од 5 ѕвездички го оцени нajновото самостојно компакт-диск издание на нашиот пијанист од светски глас Симон Трпчески насловено „Сказни од Русија“ што неодамна го издаде британска етикета „ОНИКС“, информира …

Повеќе »