Tag Archives: 5. години

(ФОТО) Синот на Мик Џегер (78) го прославил својот 5-ти роденден, луѓето пишуваат дека е копија на неговиот татко!

Најмладиот син на Мик Џегер го прослави својот петти роденден. На малиот Деверо роденденот му го честитала мајка му, 34-годишната Мелани Хемрик. View this post on Instagram A post shared by Melanie Hamrick (@melhamrick) „Среќен роденден на нашето прекрасно момче Деви! Големиот петти”, напишала таа со две фотографии од момчето. …

Повеќе »

ВО СЛЕДНИТЕ 5. ГОДИНИ НА ОВИЕ ЗНАЦИ ЖИВОТОТ ЌЕ ИМ СЕ СМЕНИ ОД КОРЕН: Пред нив е период на успех и луда среќа!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дали припаѓате на оваа група? Следните 5. години ќе бидат исполнети со среќа, успех и просперитет за одредени знаци. Овие знаци ќе можат да кажат дека се родени под …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Луѓето не можат да поверуваат како изгледа овца која 5. години не е стрижена

ОВЦИТЕ треба да се стрижат секоја година затоа што во спротивно нивната волна брзо станува гломазна а токму тоа и се случило на овца во Австралија која не биле стрижени веќе пет години. Фотографиите од овцата која не била стрижена веќе пет години станаа хит на почетокот на овој месец, …

Повеќе »

(ФОТО) Принцезата Шарлот полни 5. години, многумина забележале занимливост:„Нејзина слика и прилика е!“

Британската принцеза Шарлот, ќерка на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт, го слави својот петти роденден – и објавени се четири нови фотографии од младата принцеза. Фотографиите се направени минатиот месец од нејзината мајка во имотот „Сандрингам“ во источна Англија, каде семејството помогнало во пакување храна за изолирани пензионери од …

Повеќе »

(ФОТО) Девојче (5) платило оброци во училиште за 123. деца кои немаат пари

Петгодишна ученичка од основно училиште во градот Виста, во Калифорнија, собрала доволно пари за да го плати долгот за училишни оброци на дури 123. ученици во нејзиното школо, пренесува CNN. Кетлин Харди, ученичка од претшколска програма во основното училиште „Breeze Hill“, слушнала дека нејзините родители зборуаат за финансиските тешкотии со …

Повеќе »

(ФОТО) Момче (5) победило рак што му се проширил низ целото тело

Родителите Алис Филипс и Рики Ветерли биле шокирани кога дознале дека нивниот син Фреди има невробластом, редок облик на карцином. Лекарите им рекле на родителите на Фреди дека ракот се проширил низ целото тело, од носот до коленото. Шансите за него да преживее биле многу малечки. Сепак, тој сега е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Ми ја силуваа жената, роди три пати. Ни ја убија ќерката…“

Џошуа Бојл и Кејтлин Колеман од САД, односно Канада, и нивните деца од 2012. година од страна на мрежата грабнувачи „Хагни“ биле држени како заложници во Пакистан. Во четвртокот успеале да ги ослободат. Канаѓанинот Џошуа Бојл кого го ослободиле заедно со неговото семејство после пет години заробеништво во Пакистан рекол …

Повеќе »