Tag Archives: 5. години

(ФОТО) Синот на Мик Џегер (78) го прославил својот 5-ти роденден, луѓето пишуваат дека е копија на неговиот татко!

Најмладиот син на Мик Џегер го прослави својот петти роденден. На малиот Деверо роденденот му го честитала мајка му, 34-годишната Мелани Хемрик. View this post on Instagram A post shared by Melanie Hamrick (@melhamrick) „Среќен роденден на нашето прекрасно момче Деви! Големиот петти”, напишала таа со две фотографии од момчето. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Луѓето не можат да поверуваат како изгледа овца која 5. години не е стрижена

ОВЦИТЕ треба да се стрижат секоја година затоа што во спротивно нивната волна брзо станува гломазна а токму тоа и се случило на овца во Австралија која не биле стрижени веќе пет години. Фотографиите од овцата која не била стрижена веќе пет години станаа хит на почетокот на овој месец, …

Повеќе »