Tag Archives: 5.минути

(ВИДЕО) Најмоќен тренинг за рамен стомак: За 7. дена го топи салото и го затега мускулите!

Со овој тренинг е лесно е да се достигнат силни и дефинирани мускули… Со овој тренинг, по само 7 дена, ќе ги забележите резултатите во изгледот. Вежбите се насочени кон стомачните мускули и ги затегнуваат и обликуваат. Иако тренингот трае само 5. минути, тој е со висок интензитет, па можно …

Повеќе »

Изолацијата донесува многу „проблеми“ меѓу брачните другари: Психолог тврди дека правилото од 5. минути може да ви ја спаси врската

“Искористете го овој период да испробате некои нови работи. Ова сега може да биде шанса за да сфатите како се чувствува вашиот партнер. Меѓутоа треба да знаете дека понекогаш и тишината е во ред и дека можете и без зборови да уживате во друштво на партнерот” Ако веќе неколку недели …

Повеќе »

(ВИДЕО) Самодоверба на ниво – ЖЕНА ОД 127. килограми шетала по модна писта: Морала да с еотпише од школо бидејќи сите ја мачеле поради дебелината а сега ги дочекала своите 5. минути!

Американскиот плус сајз модел Тес Холидеј (34) прошетала по пистата на Модната недела во Њујорк, стискајќи ги градите. Таа ги покажа своите килограми во тесен бел фустан и ја испровоцирала публиката,а многумина се воодушевени со нејзината самодоверба. Со бел фустан таа комбинирала папучи со иста боја, а од шминка користела …

Повеќе »