Tag Archives: 5 години

(ФОТО) ШОКАНТНА ИСПОВЕД – МОЈОТ РОДЕН ТАТКО МЕ СИЛУВАШЕ ОД ПЕТТАТА ГОДИНА: Шок тврдење на ќерката на познатиот актер! „Нема да молчам повеќе и да гледам како сите му се восхитуваат!“

Најстарата ќерка на германскиот актер Клаус Кински, Паула Кински, изнела шокантни тврдења дека била сексуално и физички малтретирана од нејзиниот татко уште од рана возраст. Во интервју за магазинот „Стерн“ таа изјавила дека нејзиниот татко, актер најпознат по улогите во филмовите на Вернер Херцог, ја силувал од нејзината петта година …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ирина Шајк и Бредли Купер збуниле со новите фотографии: Дали парот се смирил?

Ирина Шајк објави нов сет фотографии, а една особено ги збуни нејзините следбеници По неодамнешната објава на социјалната мрежа Инстаграм, Ирина Шајк ги натера многумина следбеници да се запрашаат дали се смирила со Бредли Купер. Манекенката сподели серија фотографии од Бахамите, а на една од нив е во друштво на …

Повеќе »

Видеото на кое 5-годишното момче свири композиција на Моцарт го воодушеви интернетот

МОЦАРТ беше познат по својот музички талент, кој го покажал уште од најраните денови, свирел на чембало на 4-годишна возраст и компонирал свои композиции на петгодишна возраст. Можеби е и соодветно што видеото од 5-годишното чудо од дете на Алберто Картучи Чинголани кој свири композиција од Моцарт станало вирално, а …

Повеќе »

(ФОТО) „Сите ги изневерував додека не ја запознав Изабел“: Таа е дар на природата и олицетворение на вистинската убавина

„Имав многу девојки и не бев верен на ниту една. Сите ги изневерував додека не ја запознав Изабел”, рекол познатиот актер. Актерот Џејмс Франко и неговата поубава половина – актерката Изабел Паксад, почнале да се забавуваат во 2017. година, но нивната врска ја држеа подалеку од очите на јавноста. Во …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ’ Е ПОД ЗЕМЈА – Вака изгледа луксузниот бункер резервиран за богатите во случај на крајот на светот

Пандемијата и војната што избувна во Украина покажаа дека никој не е безбеден од катастрофите што можат да го снајдат светот каков што го знаеме. И’ додека повеќето луѓе се надеваат дека ситуацијата во светот нема да се влоши и дека заканите за нуклеарното оружје се залудни, има и такви …

Повеќе »

5 пати поголеми, 5 дена забава – 5ти роденден на Капитол мол од 12ти до 16ти декември 2018

#КажиМиСреќен5 со сказни, face-painting, балони, песни и многу интересни изненадувања Капитол мол веќе 5 години го исполнува срцето на Аеродром. Во тие 60 месеци или 240 недели, десетици илјади посетители го обликуваа самиот центар во нешто значајно. Заедно со нив молот прерасна во центар на вредни брендови и значителни настани …

Повеќе »