Tag Archives: 42. години

(ФОТО) Невин лежел 42. години во затвор, сега има само две желби…

Кевин Стрикленд, Афроамериканец од американската сојузна држава Мисури, беше ослободен од обвинението за тројно убиство во 1978. година, по повеќе од 42. години затвор. Сега има 62. години и по речиси половина век поминат зад решетки, сака за прв пат да го види океанот и да го посети гробот на …

Повеќе »

(ФОТО) ОРГАНИДАРИТЕЛСТВО ВО МАКЕДОНИЈА: Хумана скопјанка (22) со завет спасува животи!

Утрово во Скопје се извршија три трансплантации… Хумана скопјанка која ненадејно починала на 42. години го замолила нејзиниот сопруг, ако случајно неа нешто и се случи, да ги донира нејзините органи. Поради нејзината хуманост денес еден човек доби ново срце, а беа донирани и бубрезите… „Срцето на нашата хумана сограѓанка …

Повеќе »

(ФОТО) Наполнила 42. години но после фотките во бикини можат само да и завидуваат!

Никогаш не се чувствувала подобро Никол Шерцингер ја покажа својата феноменална фигура во црвено бикини додека го прослави својот 42-ти роденден со момчето Том Еванс (35) во Португалија. Таа го прослави својот 42-ти роденден со романтична прошетка на зајдисонцето. Никол ги воодушеви своите фанови во средата со голем број на …

Повеќе »

Многумина очекувале крај на кариерата: На легендарниот голман му пристигнува нов договор

Џанлуиџи Буфон беше и ќе остане институција на „Јувентус“. Легендарниот голман има 42. години, и минатото лето се очекувало да се збогува со фудбалот, но Јувентус му понудил едногодишен договор. Многумина со внимание следат што ќе се случи сега кога истекува потпишаното. Според италијанските медиуми, работите нема да се променат …

Повеќе »

(ФОТО) Македонецот кој се роди на 8.000 метри во авион на ЈАТ утре полни 42. години: Еве каде живее и како изгледа!

Јатко е единствениот човек во светот каде што во местото на раѓање е запишана регистрацијата на авионот YU-AGI. Австралијанецот Јатко Тодев со потекло од Македонија, добил доживотно бесплатно летање со авион од авиокомпанијата ЈАТ, затоа што во 1978. година, се родил за време на летот за Сиднеј. Јатко е роден …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ на 42. години докажува зошто бил најдобар: Предраг Стојаковиќ уфрлува, уфрлува, и уфрлува…тројки…!

Кошаркарскиот ас, Предраг Стојаковиќ, покажал зошто енкогаш бил еден од најдобрите шутери во НБА лигата. На едно загревање на играчите пред тренингот, ја земал топката и застанал на линијата за три поени и почнал да „истура“ тројки. Онака, без загревање, во панталони и блуза, почнал да уфрлува, уфрлува, и од …

Повеќе »

Наскоро ќе стане мајка: Холивудската глумица бремена во 42. година

Ѕвездата од серијата „Очајни домачинки“, Ева Лонгорија и нејзиниот сопруг Хозе Бастон, очекуваат бебе. Иако во медиумите веќе подолго време се појавуваат приказни за бременост, глумицата Ева Лонгорија се’ досега остро ги демантирала, а познато е дека за дополнителните килограми го обвинила преголемото конзумирање сирење и вино. Сепак, бидејќи нејзината …

Повеќе »