Tag Archives: 41. година

За два дена ќе наполнеше 41. година: Познат пејач пронајден МРТОВ во станот – Се уште непозната причината за смртта

Пејачот починал 7. дена пред неговиот 41. роденден Шкотскиот пејач Дариус Кембел, кој на јавноста и стана познат по учеството на натпреварот „Поп идол“, починал на 41-годишна возраст, објавија шкотските медиуми. Според извештаите, музичарот бил пронајден во неговиот стан, а причината за смртта се уште не е позната. Devastating news …

Повеќе »

Починал актерот Хит Фримен – најпознат по улогата во тв серијата „Коски“

Популарниот актер Хит Фримен, познат во светот по улогата на серискиот убиец Хауард Епс во првите две сезони од серијата „Коски“, починал на 41-годишна возраст. Тој починал во сон, во својот дом во Остин, Тексас, во саботата на 13. ноември. Фримен бил исклучително популарен поради ликовите што ги играл. Некои …

Повеќе »

(ФОТО) 41. година ја чувала невиноста: Еден месец по венчавката открила дека е бремена!

Жената која чекала до 41. година да ја изгуби невиноста со вистинскиот маж, открила дека со сопругот го очекува своето прво дете. Аманда МекКрејк во 2014. година во телевизиското шоу на Кејти Курик признала дека го чека вистинскиот човек. Во летото 2018. година, таа се запознала со тапанарот Дејв, со …

Повеќе »