Tag Archives: 40 тужби

(ФОТО) Тренерот монструм осуден на 109. години затвор

Бразилскиот тренер Фернандо де Карваљо Лопес е осуден на 109. години и осум месеци затвор поради силување на четири гимнастичарки. Случајот бил откриен во 2018. година и тој конечно беше осуден откако сексуално злоставувал четири спортистки, од кои едната е малолетна. Тоа не биле единствените обвинувања, бидејќи повеќе од 40. …

Повеќе »