Tag Archives: 40. килограми

(ВИДЕО) ВО ОСМАТА ДЕЦЕНИЈА КРЕВА ТЕГОВИ КАКО ОД ШЕГА: Сталоне кренал 40. килограми и сите ги МОТИВИРАЛ да започнат со вежбање!

Актерот Силвестер Сталоне (74) е еден од акционите херои на модерен Холивуд и неговиот легендарен статус е општо познат.   View this post on Instagram   A post shared by Sly Stallone (@officialslystallone) Луѓето го паметат како Рамбо и Роки Балбоа, филмови за кои сам го напиша сценариото, а неодамна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја неверојатната трансформација на жена зависна од брза храна

Рејчел Дијаз од Пенсилванија кога била зависна од брза храна имала 121 килограм. Таа признала дека секојдневно консумирала храна од Мекдоналдс и други ресторани за брза храна.   View this post on Instagram   A post shared by Ling Ling (@__mei.ling) Откако реши да ослаби со вежбање, таа постигна неверојатен …

Повеќе »