Tag Archives: 4.1 степен

СЕ СЛУШНАЛ УДАР А ПОТОА ПОЧНАЛО ДА СЕ НИША: Нов земјотрес ја погодил Хрватска – епицентарот кај Глина!

ХРВАТСКАТА сеизмолошка служба објави дека утрово во 05,37 часот е регистриран прилично силен земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала, со епицентар близу Глина. Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар наведува дека јачината на земјотресот била 4,1 степени според Рихтеровата скала, а епицентарот бил на седум километри од Глина. Според ЕМСЦ, …

Повеќе »