Tag Archives: 39. години

Починала глумицата од серијата „Resident Evil“: Имала 39. години

Актерката Жанет Маус, позната по улогата во „Resident Evil 8“, починала откако се борела со рак на дебелото црево. Имала 39. години. Таа добила бројни признанија за нејзината улога во „Resident Evil 8: Village“, во кое со својата глума оживеала неколку ликови. Маус, која исто така беше професор по глума, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Светот во транс поради новата фудбалска магија на Ибрахимовиќ

Во текот на целата своја кариера, Златан Ибрахимовиќ ги воодушевуваше љубителите на фудбалот со своите вештини, а тоа исто така му успева и на крајот на четвртата деценија од својот живот. За тоа му беа потребни нешто повеќе од цели 16. минути игра на натпреварот против Каљари. Најпрво постигна гол …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон денес го слави 39. роденден: Прославата ќе биде поинаква од порано…

Војвотката од Кембриџ го слави својот 39-ти роденден во „локдаун“ со семејството. Кејт Мидлтон ќе го прослави роденденот со семејството во Норфолк во нивната вила во Анмер Хол каде исто така го поминаа Божик, додека кралицата Елизабета Втора. одлучи да остане во замокот Виндзор, објавија британските медиуми.   View this …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете како Меган Маркл изгледала на матура

Иако на оваа фотографија има само 16. години, многумина сметаат дека Меган Маркл не се сменила многу. На социјалната мрежа Инстаграм неодамна се појави фотографија од Меган Маркл од матурата, на која позира со своето тогашно момче. „Шеснаесетгодишната Меган Маркл позира со своето прво момче Луис Сегурио на божиќен танц …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Ловец на олуи“: Ненадејно, на 39. години, починал водителот Џоел Тејлор

Популарниот водител Џоел Тејлор ненадејно починал во 39. година, а причината за смртта не е позната. Смртта на авторот на емисијата на Дисквери каналот ја шокирала јавноста. Таа вест многуминаја поделиле на социјалните мрежи, со голема жал за губитокот на младото и талентирано ТВ лице. Со години работел на емисијата …

Повеќе »

(ВИДЕО) После 39. години две заменети девојчиња ја дознале вистината

Пред 39. години во болница во Молдавија медицински сестри направиле страшна грешка кога две тогаш штотуку родени бебиња, девојчињата Валентина и Татјана, ги замениле и ги дале на погрешни родители. Сестрите, родените девојчиња ги помешале во текот на бањањето, а во месеците кои следуваа бебињата покажувале радразливост, немир и проблеми …

Повеќе »