Tag Archives: 38. години

(ФОТО) ТАЖНО – Италијански доктор ги кажува последните зборови на колегите бидејќи има корона вирус и повеќе нема шанси да преживее!

Јулиан Урбан,38. годишен доктор кој работел во болница во Ломбардија, Италија, им ги упатил последните зборови на колегите: „Сега повеќе не сме доктори туку сортирачи кои одлучуваат кој ќе живее а кој ќе умре, бидејќи овие пациенти со своите животи го платија данокот на италијанскиот медицински систем. Никогаш ниту во …

Повеќе »

Федерер: „Победата против Новак може да се смета дупло!“

Швајцарецот Роџер Федерер изјави дека може да смета двојна победа против Новак Ѓоковиќ, бидејќи самиот докажа дека во своите (38) години е способен да го победи најдобриот на светот. Федерер го победи Ѓоковиќ во последната рунда  го елиминираше српскиот тенисер од групната фаза на Фајнл-мастерот, и си обезбеди место во …

Повеќе »

Федерер: „Тажен сум бидејќи се’ се испослучува премногу бргу!“

Роџер Федерер стасал до 10. титула во родниот Басел, така што со 6:2, 6:2 го победил Алекс де Минор од Австралија. После победата Федерер и се обратил на домашната публика и тука го совладале емоциите. Во Базел ја освоил 103. титула во кариерата, а иако и понатаму е еден од …

Повеќе »

Федерер и’ на 38. години соборува рекорди: Уште еден доказ дека е најдобар на сите времиња!

Роџер федерер од оваа недела е сопственик на уште еден рекорд во светот на тенисот. Швајцарецот кој освоил најмногу Грен слем титули (20) не се запира ниту во 38. година на живот. Напротив, неодамна освоил трофеи во Дубаи и Мајами и многу е мотивиран за нови победи. Тенисерот од Базел, …

Повеќе »