Tag Archives: 33. години

(ВИДЕО) После 33. години се снима продолжување на филмот кој заработил 214. милиони долари

Џенифер Греј, партнерката на Патрик Свајзе во романтичната драма „Валкан танц“, ќе се појави во продолжение на класикот од 1987. година, објави филмското студио во петокот. Греј исто така ќе биде извршен продуцент на филмот, кој ќе го режира Џонатан Левин, изјавил Џон Фелтхајмер, извршен директор на Lions Gate Entertainment …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради убиството на Џорџ Флојд згасна НАЈДОЛГОВЕЧНОТО реално шоу на светот!

По неверојатни 33 години, ова шоу повеќе нема да се емитува! Серијата „Cops”“ (жаргонски , „полицајци“) е исклучително популарна на американската телевизија повеќе од три децении. Од епизода до епизода, публиката беше во можност да гледа вистински снимки од ситуациите во кои полициските службеници се на должност и начините на …

Повеќе »

Марија Шарапова оди во пензија

Некогаш најдобрата тенисерка во светот, Марија Шарапова, ќе ја заврши кариерата на 33. години поради проблеми со повреда, објави Њујорк Тајмс. Освојувачката на сите четири Грен слем турнири, а вкупно пет, долго време се обидуваше да се врати на теренот, откако поради допинг беше суспендирана на Австралија опен во 2016. …

Повеќе »

Во 33. година починал член на групата „Милиграм“

Лима Слободан Васиќ, басист на групата „Милиграм“ починал во 33. година на живот. Музичарот починал после куса и тешка борба со болест, а веста за негово „заминување“ е споделена на службените страници на „Милиграм“ на социјалните мрежи. Pocivaj u miru Lima Gepostet von MILIGRAM am Sonntag, 17. März 2019 „Денес …

Повеќе »