Tag Archives: 30. килограми

Диета со која Ким Кардашијан истопила 30. килограми

Една неодамнешна студија спроведена на бројни американски универзитети покажала дека кетогената диета станува сè попопуларна од онаа на Аткинсон, бидејќи може да ви помогне побрзо да изгубите тежина. За оние кои се обидуваат да изгубат тежина, но не сакаат да спортуваат, оваа диета е идеална – а како пример послужила …

Повеќе »

(ФОТО) БРАТСКА ЉУБОВ: Момче ослабнало 30. килограми за да на братот близнак му донира бубрег!

Луѓето се подготвени да направат најголеми жртви кога животот на член на семејството е во опасност. Далтон Игли открил проблеми со крвниот притисок пред четири години. Тој бил вработен во компанија за собирање ѓубре. На лекарски преглед, било утврдено дека боледува од дисфункција на бубрезите, а болеста била во напредна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТРАНСФОРМАЦИЈА – Баба (73) поради дебелина имала висок притисок и холестерол: Ослабнала 30. килограми и повеќе не пие лекови!

Џоан Мекдоналдс (73) од Канада јадела во големи количества за да избега од проблемите во бракот. Имала 90 килограми и мака мачела со артритис, висок притисок и холестерол. Имала операција на тумор во стомакот кога била во педесеттите години, а потоа и операција на коленото, после што едвај се качувала …

Повеќе »

(ФОТО) Била огромна и почнала да пости: Ослабнала 30. килограми и станала „секс бомба“

Само што се вратила од одморот на Тајланд за Аманда Фишер (32) следело многу непријатно изненадување. Имено, гледајќи ги фотографиите од себе пред еден ресторан оваа Австралијанка сфатила дека всушност изгледа – огромно. Морала веднаш да направи нешто по тоа прашање и почнала да држи некои од најмодерните диети. Изненадување!Изгледала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мега бебе: Со 10. месеци момчето тежи 30. килограми

Лекарите ги збунува тоа што Луис не јаде неограничени количества храна ниту бара јадење, но одлучено е да му се дава хормонска терпија за да му помогнат Мексиканката Исабел Пантоја (24) е мајка на 10. месечно момче кое тежи колку деветгодишно дете но засега не е јасно што довело до …

Повеќе »