Tag Archives: 30. години

(ВИДЕО+ФОТО) РОДЕН ПОД СРЕЌНА ЅВЕЗДА: Мајка му го оставила во контејнер, а денес е милионер!

За овој млад човек важи онаа народната „Роди ме со ксмет, фрли ме на буниште“, бидејќи само така може да се опише неговата животна судбина… Фреди Фигерс (30) како бебе бил оставен во контејнер за ѓубре, а денес е извршен директор на најголемата афроамериканска компанија за телекомуникации вредна 62 милиони …

Повеќе »

Не напушти уште еден млад човек: Почина момчето за кое цела Македонија донираше средства за лекување!

Тоше Илиевски, 30.годишното момче за кое медиумите изминатите неколку месеци повикуваа на донации, утрово почина. „Почитувани, моето име е Тоше Илиевски, имам 30 години и боледувам од Non- Hodgkin’s lymphoma, или карцином на лимфни жлезди.Поради високите финансиски трошоци и покрај многуте прегледи и лекувања кои ги плаќам лично, би бил …

Повеќе »

(ФОТО) Ја викаат жива Барбика, а од погледот на нејзиниот Инстаграм веднаш е јасно зошто!

Ангелика Кенова станала позната на интернет бидејќи излгеда како жива кукла. Оваа 30. годишна Русинка објаснила дека живее со строги родители кои ја контролираат од мали нозе. Нејзините родители скоро во потполност и го контролираат животот и тие и овозможиле да изгледа како жива Барбика. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) Колку сме хумани: Можеме ли да му помогнеме на несреќниот татко и сопруг?

Да покажеме колку сме хумани со мала помош од наша страна но која многу ќе му помогне на Кире Главинчевски, кој доживеал несреќа… Кире Главинчевски, 30. години од Битола,сопруг и татко на едно дете во 2013. година доживеал несреќа при скок во вода и од тогаш е неподвижен и во …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Оркестар Маестрал“ Битола, 30 години успешна музичка приказна

30. години јубилеј, во оваа 2018.тта прославуваат легендарните битолчани „Оркестар Маестрал“. Од првиот ден, до сега, тие функционираат во ист состав, освен еден член, првиот тапанар, Тони Шопески, кој ја напуштил групата поради селидба во Австралија. Оваа прекрасна битолска музичка приказна, годинава ќе биде прославена на 1. Август, а подготовките …

Повеќе »