Tag Archives: 30. години

(ВИДЕО) Сер Том Џонс признал дека користел вијагра: „Нема срам за тоа кога имате 80 години!“

Британскиот музичар Сер Том Џонс признал дека користел вијагра. Тој го откри ова на подкаст, наведувајќи дека „не е лошо понекогаш да имате мала помош“. „Нема срам за тоа кога имате 80 години“, рекол музичарот. Пејачот беше во долгогодишен брак со сопругата Линда, од 1957. до 2016. година, кога таа …

Повеќе »

Бредли Купер ќе режира филм за легендарниот композитор

Тоа ќе биде втор филм во режија на Бредли Купер по дебито на „A Star Is Born“ и секако, се очекува со голема нетрпеливост. Филмот „Маестро“ е посветен на познатиот композитор по име Леонард Бернштајн, кого, се разбира, ќе го игра самиот Купер. Сопругата на Леонард, Фелисија Монтеалегра, ќе ја …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМ ЗАВОДНИК – Франо Ласиќ (66) и 30. години помладата уметничка Милена чекаат бебе

Актерот и музичар поради младата актерка сè уште живее на релација Хрватска – Србија, а во последно време се занимава со хуманитарна работа. Големиот заводник, актер и музичар Франо Ласиќ (66) уште еднаш ќе ја игра улогата на татко. Неговата сопруга Милена Матиќ (36) ги објави среќните вести на социјалните …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОГОВОРЕНО – ИСПОЛНЕТО: Пријатели пред 30. години се договориле да ги поделат парите ако некој од нив добие на лотарија!

Двајца пријатели направиле необичен пакт во 1992. година, дека ако некој од нив добие на американската лотарија Powerball, ќе ги поделат парите. Поминаа 28. години и среќата му се насмевнала на Том. Дошло време да се исполни ветувањето. Џо бил запрепастен, добил повик а неговиот пријател рекол „22. милиони долари“, …

Повеќе »

(ФОТО) Тој има 73, а таа 43.: Славниот романски тенисер се оженил по петти пат!

Двојката ја започнала својата врска во септември 2018. година. Легендарниот романски тенисер Илие Настасе се ожени по петти пат со жена која е 30. години помлада од него. Настасе (73) стапи во брак со Лоана Симион (43) по „едноставна и убава“ церемонијата во одморалиштето Мамаја во романскиот крајбрежен град Констанца. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тоти:„Некогаш седам во автомобилот и се борам да не заплачам!“

ФРАНЧЕСКО ТОТИ, во јавување во живо на Инстаграм признал дека нема да зачекори на тренинг-теренот на Рома сè додека Џејмс Палотта е претседател на клубот. Легендарниот принц на Рим бил принуден да се пензионира кога не му бил понуден нов договор на 40-годишна возраст, а како што е познато Тоти …

Повеќе »

(ФОТО) Прекрасни призори од Индија: Поради помалата загаденост Хималаите се гледаат првпат после 30. години

Поради помалото загадување на воздухот за време на пандемијата со корона вирус од Индија почнале да се гледаат делови на Хималаите. Жителите на градот Јаландхар во државата Пенџаб во Индија велат дека оваа сцена не е видена скоро 30. години, пренесува SBS Hindi. Himalaya mountains can be seen from Jalandhar …

Повеќе »

Тренер на безбол починал од корона вирус ден откако бил пуштен од болница

Тренерот на безбол од Њу Џерси, Бен Лудерер (30), почина откако се заразил со коронавирус, а веста за неговата смрт ја потврдило и училиштето,Cliffside, каде што работел. “Сожалење ве информираме за смртта на Бен Лудерер, наставник и тренер на бејзбол. Сочувствуваме со неговото семејство”, се вели во соопштението. Сопругата на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА НА МИК ДОЏ – ОВОЈ ЧОВЕК ПРЕД 30 ГОДИНИ ЗАМИНАЛ ВО ШУМА: Живее во дрво, се лекува со огин и вода, а еве што вели за модерниот свет!

Пред 30 години, Мик Доџ (68) решил да го напушти современиот свет и нашол нов дом во природата на полуостровот Олимпик, недалеку од американската држава Вашингтон. Ова е приказна за човекот кого го нарекуваат Големото стапало. Тој ја помина својата младост патувајќи во Соединетите Држави и светот со неговиот татко, …

Повеќе »