Tag Archives: 3 долари

(ВИДЕО) Џорџ Клуни бил платен само 3. долари за филм кој беше номиниран за шест Оскари

Џорџ Клуни некогаш беше најплатениот актер во светот, но можеби ќе се изненадите кога ќе дознаете дека тој добил само 3 долари за еден од неговите најпознати филмови. За неговата историска драма од 2005. година, „Добра ноќ и среќно“, Клуни покрај глумата се нашол и во улогите на режисер и …

Повеќе »