Tag Archives: 26. години

(ФОТО) ТВ ѕвезда пронајдена мртва во својот дом: Имала само 26. години!

Актерката од Јужна Кореја Сонг Јо-џунг починала на 26-годишна возраст, потврдила нејзината агенција во понеделникот. „Актерката Сонг Јо-џунг само што не напушти“, напишале од нејзината агенција на Инстаграм. „Таа беше пријателка која секогаш ни пруѓаше среќа со светла насмевка и одлична актерка со повеќе страст од било кој друг“.   …

Повеќе »

Убиен 26. годишен американски рапер

Раперот Треј Сивиџ беше убиен во петокот во Чикаго, пишува TMZ. Член на дискографската куќа на раперот Шиф Киф е застрелан во петокот околу 11. часот. Извор за американскиот таблоид вели дека Треј се движел низ населбата Чатам околу 11 часот наутро кога некој отворил оган кон него и го …

Повеќе »

(ФОТО) Дејан се бори со тумор на Тимус жлездата и потребна му е нашата помош

Дејан Наумоски има 26 години и има дијагностициран тумор на ТИМУС жлездата. Тимусната жлезда е одговорна за производство на Т-лимфоцити и е од суштинско значење за имунолошкиот систем. Тие се јавуваат со стапка од само 3 случаи за секои 2 милиони луѓе и можат да се прошират на срцето и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Има 26. години и само 17. килограми: Наместо да ја лекува нејзиниот доктор и вели да глуми во хорор филмови!

Болна е од тешка болест, а кадрите кои ќе ги видите се доста вознемирувачки… Кристина Катрјагина (26) од Русија веќе со години е болна од анорексија поради што има само 17.килограми. Меѓутоа, нејзиниот доктор се однесува многу непрофесионално и коментирал дека Кристина би можела да глуми во хорор филмови и …

Повеќе »

(ФОТО) Колегите се простуваат од раперот Мак Милер: Починал на 26. години

Како што известува TMZ Мак Милер починал од предозирање. 26. годишниот рапер бил најден во петокот во својот дом, и на лице место бил прогласен за мртов. Музичарот работел со многумина од музичката индустрија и продуцирал многу значајни албуми во текот на кариерата. Неговиот последен албум „Swimming“ бил објавен на …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е наследникот на Хефнер: Пораснал во Плејбој вилата, а сега е на чело на милионско царство

Купер Хефнер, најмладиот син на починатиот могул Хју Хефнер, моменталниот креативен директор на Плејбој, е наследникот на својот татко на чело на “Playboy Enterprises”, пишува “Time”. What makes a real man? Playboy's @CooperHefner explores masculinity. https://t.co/b5kJBKSXiL pic.twitter.com/WAn8bgFqcx — Playboy (@Playboy) September 21, 2017 26.годишниот Купер би требало да наследи милиони, …

Повеќе »