Tag Archives: 26 јули

„Архангел“ и Филхармонија со концерт за 26. јули во Градски парк

Во рамки на програмата за одбележување на 58-годишнината од катастрофалниот земјотрес во Скопје, на 25 јули во 21 часот во Градскиот парк, ќе се одржи концерт на Филхармонија на РСМ и „Архангел“, насловен како „Филхармонија и Архангел за Скопје“.  На денешната прес-конференција присуствуваа градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, директорката …

Повеќе »