Tag Archives: 249. во свет

Мастерс во Рим – Вавринка понижен од 249. играч во светот

Испаднал во првото коло Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го заврши настапот на АТП турнирот во Рим во првото коло. Во моментов, 17-от рекет во светот беше поразен од 18-годишниот Италијанец Лоренцо Мусети, 249-ти на АТП-листата, со резултат 0:2 во сетови. Вавринка го загуби првиот сет со неверојатни 0:6. Вториот сет …

Повеќе »