Tag Archives: 21 година

Трагедија: Инфлуенсерка починала во камп за слабеење – се обидела да ослабе 100 килограми

Кинеска инфлуенсерка која се обидела да изгуби 100 килограми наводно починала додека била во камп за слабеење во северозападна Кина. Смртта на 21-годишната инфлуенсерка Куихуа ги поттикна државните медиуми да предупредат на безбедносните ризици во камповите за слабеење и да изразат загриженост за притисокот под кој се жените за кои …

Повеќе »

(ФОТО) Анџелина Џоли по 21 година се повлече од УНХЦР

По 21 година служба, Анџелина Џоли се повлече од должностите на УНХЦР бидејќи сака да „работи поинаку“ и на пошироки хуманитарни прашања, објави во петокот УНХЦР. – По 20 години работа во системот на ОН, чувствувам дека е време да работам поинаку, директно ангажирајќи се со бегалците и локалните организации, …

Повеќе »

(ФОТО) ЅВЕЗДА НА ТИКТОК ПОЧИНАЛА НА 21 ГОДИНА! Причината за смртта е НЕПОЗНАТА, а родителите СКРШЕНИ ОД БОЛКА ја соопштија трагичната вест

Мега Такур, канадската ѕвезда на ТикТок, починала минатата недела на 21-годишна возраст, а веста за нејзината смрт на социјалните мрежи ја споделиле нејзините родители. View this post on Instagram A post shared by Megha (@meghaminnd) – Со тешко срце објавуваме дека светлината на нашиот живот, нашата љубезна, грижлива и убава …

Повеќе »

ЖИВИ РАНИ ОД ИЗГОРЕНИЦИ ОД ТРЕТ СТЕПЕН – СОПРУГ ЈА ЗАПАЛИЛ БРЕМЕНАТА СОПРУГА (21): Била во 5-ти месец, телото и изгорело! Ова е причината за МОНСТРУОЗНИОТ ЧИН!

Трагичната приказна го потресе светот, девојка на само 21. година се борела за живот и била во живи рани од изгореници од трет степен откако сопругот ја запалил бидејќи одбила да абортира… Либанката Хана Мохамед Кодор (21), во петтиот месец од бременоста, итно била пренесена во болница во Триполи во …

Повеќе »

(ФОТО) Владо Јаневски ќе пее, наместо Антониа Гиговска, на концертот за одбележувањето на Охридскиот рамковен договор

Иако од Министерство предводено од Артан Груби, на Фејсбук прво објавија дека пејачката Aнтонија Гиговска ќе настапи на прославата на Рамковниот договор на плоштадот Скендербек во Скопје, потоа ја избришаа објавата и на нејзино место беше посочено дека на концертот ќе пее Јаневски. Младата пејачка порача дека го откажала настапот, …

Повеќе »