Tag Archives: 203. см

Кевин Андерсон ќе игра во финалето на УС Опен

Пред почетокот на УС Опен тешко дека било кој би помислил дека е можен ваков наслов, но 31. годишниот јужноафриканец Кевин Андерсон по прв пат во кариерата ќе заигра во финале на еден Грен слем. Тој во полуфиналето, после два часа и 57 минути го совлада Пабло Карењо Буста со …

Повеќе »