Tag Archives: 2022. година

Овие четири хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во текот на 2022. година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Се ближи втората половина од годината, која на некои може да донесе среќа каква што можеби ја немале претходно. Астролозите ги издвоија хороскопските знаци кои ќе имаат најмногу среќа …

Повеќе »

Парите ќе се лепат за нив: Овие знаци ќе просперираат во 2022. година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Јупитер во Риби, Марс во Јарец, Сатурн во Водолија носат многу интересна година, а планетите сугерираат дека личниот труд ќе се исплати кога се во прашање финансиите. Астролозите објаснуваат …

Повеќе »

ЗА ОВИЕ 2. ЗНАЦИ 2022. ГОДИНА ЌЕ БИДЕ ПЕКОЛНА: Сè им оди надолу, следниот период ќе им донесе само неволја!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… На секој чекор ќе наидуваат на пречки, проблеми и предизвици… 2022 година ќе биде година на големи промени. Специфична е од повеќе причини, особено поради тоа што ја красат …

Повеќе »

Темна страна на вашиот знак: Еве на што да внимавате во 2022 година!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој од нас има своја темна страна, која внимателно се обидуваме да ја сокриеме, но која одвреме-навреме сепак излегува на површина. Тоа може лошо да се одрази на нас …

Повеќе »

ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД ОВИЕ 15. НАВИКИ ШТО ПОБРЗО: Само така 2022. година ќе ви биде успешна!

Овие навики не попречуваат на патот кон успехот Се наоѓаме на самиот почеток на 2022. година, а за да биде најдобра досега, време е да се ослободиме од сите лоши навики кои ни го блокираат патот до успехот. Започнете денес со некои животни промени кои ќе ве разубават одвнатре и …

Повеќе »

Градоначалничката Арсовска го посети првороденото бебе во Скопје во 2022 година

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска го посети првороденото бебе во Скопје во 2022 година, кое се роди по природен пат, на само минута по полноќ на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство. За родилката Сузана Стошиќ, Михаил е четврто дете. Арсовска ја посети и Симона Петровски, која на свет …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нов Зеланд влезе во новата 2022 година, погледнете како изгледаше дочекот!

ЛУЃЕТО ширум светот денес го слават влегувањето во новата 2022. година. Во некои земји, прославите ќе бидат поскромни, од порано поради пандемијата на коронавирус. Жителите на малите островски нации на Тихиот Океан Тонга, Самоа и Кирибати, како и Божиќниот остров, беа првите кои влегоа во новата 2022 година, во 11. …

Повеќе »

2022. година ќе биде ужасна година за овие три хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Се ближи крајот на годината, што значи дека доаѓа новата 2022. година. Иако многумина ќе ни посакаат среќна нова година и исполнета со среќа и успех, се чини дека …

Повеќе »

Европската комисија донесе одлука за ковид пасошите

Денеска Европската комисија донесе одлука за промени во употребата на ковид пасошите за идната година. Граѓаните ќе можат да го користат Ковид пасошот девет месеци без бустер доза од вакцината, а новите правила ќе стапат на сила од 1. февруари. Новите правила важат за сите 27. членки на Европската унија, …

Повеќе »