Tag Archives: 2021. година

(ВИДЕО) Збогум засекогаш: Икони на поп културата на кои им кажавме збогум во 2021 година

Светот на музиката, литературата, филмот и визуелната уметност со години останува зад нас без бројни уметници кои со својот опус „испишале“ значајни страници во историјата на уметноста и поп културата. Се сеќаваме на сите оние уметнички икони со кои се збогувавме во изминатите 12 месеци. На Божик 2021. година пристигна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Актерот од „Пријатели“ е прогласен за најзгоден маж на светот за 2021. година

ИАКО американските медиуми неодамна пишуваа дека магазинот People ќе го прогласи актерот Крис Еванс за најсекси маж на светот, сепак титулата ја понесе неговиот колега Пол Руд. 52-годишниот актер останал немило изненаден кога дознал дека е прогласен за најсекси маж за 2021 година. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

За овие три знаци октомври ќе биде најубав месец во оваа година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Пред нас е месецот во кој есента е најубава, а на астролошко ниво, а среќата им се насмевнува на овие хороскопски знаци. Октомври 2021 година ќе биде најдобриот месец …

Повеќе »

Три знаци до крајот на годината ќе се вљубат: Првиот влегува во ТАЈНА ВРСКА, а сите на крај ги чека БРАК

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кој знак лудо ќе се заљуби до крајот на 2021 година!? Рибите се на прво место. Риби За преостанатите неколку месеци до крајот на годината, ви се подготвува големо …

Повеќе »

Ова се најсреќните знаци на Зодијакот до крајот на 2021. – Ќе имаат среќа во љубовта и финансиите!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Главниот фокус ќе биде насочен кон големите промени! Сепак, ќе биде потребно да излезете од вашата зона на удобност и да работите напорно за да ги остварите вашите соништа, …

Повеќе »

(ФОТО) 10. најдобри фотографии во 2021. – Сите говорат за светот денес

Најдобрите фотографии од престижниот натпревар World Press Photo 2021 даваат слика за светот во кој живееме денес – запрен од пандемии, протести, човечка ароганција кон планетата, но и трогателни моменти на надеж и хуманост. Главната награда World Press Photo за 2021 година му припадна на данскиот фотограф Мадс Нисен, кој …

Повеќе »

2021. година ќе им биде исполнета со љубов на овие хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите се уверени дека новата година ќе ни донесе среќа! Веќе од првите месеци на новата година, ќе можеме да се релаксираме и да гледаме на животот со попозитивни …

Повеќе »

Три знаци на кои 2021. година им носи многу пари

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кој не би сакал огромен стан со кровна тераса и џакузи, луксузен имот со сопствен готвач или приватен авион и остров … Сите, барем понекогаш, сонуваме дека ќе победиме …

Повеќе »

ХОРОСКОП ЗА 2021 ГОДИНА на Светлана Клепша: Терезиите ќе редат победи а еден знак сигурно ја менува работата!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Рускиот астролог Светлана Клепша на сите им препорачува да учат и да се прилагодат на промените, бидејќи тие се неизбежни. Овен Во последниве години, животот на Овенот беше полн …

Повеќе »