Tag Archives: 2020

(ВИДЕО) Ова лесно би можело да биде ВИДЕО НА ГОДИНАТА: Совршено ги прикажува сите УЖАСИ на 2020!

На Инстаграм, музичарот по име Cee-Roo го сподели ова видео што е еден вид ремикс на настаните во годината во изминување. Објавата на Инстаграм ја лајкнале над 2. милиони корисници на таа социјална мрежа. Зошто видеото е толку популарно? За помалку од 4. минути, авторот на ова видео успеал совршено …

Повеќе »

ВИЗИОНЕРИ – Што не чека после короната? Трета светска војна, атентат на Путин, болест на Трамп и смрт на англиската кралица!

Најпознатиот пророк на западниот свет, Мишел Нострадамус, ги најавил настаните за 2020 година: Дали не чека крајот, или – препород? Нема сомнение дека Мишел Нострадамус е најпознатиот пророк во западниот свет кој го предвиде почетокот и крајот на Првата светска војна, доаѓањето на власт на Хитлер и точниот датум и …

Повеќе »

ВРЕМЕ Е ДА УЖИВААТ – ЗА ОВИЕ 3. ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ 2020. ќе биде најдобра година: Некои ги очекува среќа во ЉУБОВ, а некои брдо ПАРИ!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овие три хороскопски знаци слободно можат да започнат да ја очекуваат Новата година и многуте предизвици, но и шансите и можностите. На крајот на 2019. година, Јупитер ќе влезе …

Повеќе »

„Медена земја“ национален кандидат на Македонија за наградата Оскар за долгометражен интернационален филм

Комисијата за избор на македонски кандидат за наградата “Оскар за најдобар долгометражен интернационален филм”, при  Друштвото на филмски работници на  Македонија во состав на: Игор Иванов – режисер и претседател на ДФРМ, Ангела Несторовска – продуцент, Аксел Мехмед – актер, Сашко Потер Мицевски – филмски монтажер и дизајнер на звук, …

Повеќе »