Tag Archives: 2020. година

ФИФА ги избира најдобрите за 2020 година: Од Ван Дајк до Роналдо

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го објави потесниот избор на кандидати за најдобар играч на светот во 2020 година. Кандидати се Тијаго Алкантара, Кристијано Роналдо, Де Брујн, Роберт Левандовски, Садио Мане, Килијан Мбапе, Лионел Меси, Нејмар, Серхио Рамос, Мохамед Салах и Виргил ван Дајк. Номинирани за најдобар голман се Алисон Бекер, …

Повеќе »

(ФОТО) Според магазинот People: Ова е најсекси мажот на светот за 2020!

Мајкл Б. Јордан е најсекси маж на светот, барем ако се консултира списанието „People“ и нивниот годишен избор. Триесет и тригодишниот актер, најпознат по улогите во „Крид“ и „Црн пантер“, синоќа во шоуто на Џими Кимел беше прогласен за годинешен победник. За да ја зголеми неизвесноста и да го намали …

Повеќе »

Уплатете Лото, ова е ваша година: Овие знаци до крајот на 2020. ќе имаат најмногу среќа!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… 2020. година веројатно ќе биде најсреќната година за само неколкумина, но има екипа на која ѕвездите ќе им се насмеат до крајот на годината. Овие три знаци ќе имаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нова теорија на завера: Оваа банкнота во себе крие МАСКА! Се знаело дека ќе има КОРОНА!

Неверојатно видео „запали“ многумина на социјалните мрежи Во серија интересни теории на заговор што се појавија на социјалните мрежи последниве месеци – ова е една од најинтересните. Теоретичарите на заговор тврдат дека на сметка од 20 американски долари се крие хируршка маска! Заедно со оваа теорија, тие приложија и видео …

Повеќе »

Овие 3. хороскопски знаци немаат среќа во 2020. година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Годината 2020. не беше особено добра за никого, но, ако се верува на астрологијата, за некои луѓе сепак беше потешка. Најнесреќни оваа година беа три хороскопски знаци, кои веројатно …

Повеќе »

(ФОТО) Го напишала бројот 2020 и сфатила каде е проблемот со оваа година

2020 година не се покажа како најсјајна за никого, а објаснувањата и знаците што требаше да ги означат сите проблеми што ќе нè снајдат – се појавуваат од ден на ден. Некои може да имаат смисла, некои се толку банални и сепак ќе ве насмеат – таков е твитот за …

Повеќе »

(ФОТО) Најдобри фотографии со дрон кои ја разубавуваат сликата за 2020. година

Најубавите фотографии со беспилотни летала за 2020. година ги отвораат визурите на целиот свет и неговите мистерии, рефлектираат убавина и возбуда, ја насликаа оваа луда година со некои помоќни бои и ќе бидат претставени на изложбата „Siena Photo Awards“ во Италија од 24. октомври до 29. ноември. Еве неколку наградени …

Повеќе »

(ФОТО) Во тек е АТП Синсинати, турнир на кој Новак Ѓоковиќ најмногу страдал

Постојат малку тврдини во светот на тенисот каде Новак Ѓоковиќ не го добил своето знаме на победа. Олимписки игри – сè уште постои шанса, тие помали турнири веќе не се интересни. А тоа Синсинати дефинитивно е прецртано од 2018. година. Да се ​​каже дека некој ги освоил сите најважни титули …

Повеќе »

Четири хороскопски знаци кои „лудо“ ќе се заљубат оваа година

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако припаѓате на овие четири хороскопски знаци и сè уште не сте за вљубени, почекајте, не брзајте, имате цела година. Овен Овен ќе запознае некого во новата година, но …

Повеќе »