Tag Archives: 20. години

(ВИДЕО) Холан со 100. гол ги „преминал“ Меси, Мбапе, Роналдо…

Норвежанецот Ерлинг Холан постави нов рекорд, бидејќи на 146-от натпревар стигна до 100-от гол во кариерата. Заради споредба, Килијан Мбапе дојде до овој подвиг во 180. натпревар, Лионел Меси во 210., Златан Ибрахимовиќ во 245. и Кристијано Роналдо дури во 301. натпревар. Норвежанецот има само 20. години, постигна шест гола …

Повеќе »

Пар добил син со помош на ембрион кој бил заледен цели 20. години

Пред дваесет години, Крис и Емили Барнс сè уште не размислуваа да имаат заедно деца, но клетките што еден ден ќе станат нивен син веќе растеле. Имено, по две години борба против неплодност, парот од Кентаки се свртел кон „посвојување ембрион“. Тоа е процес што им овозможува на паровите да …

Повеќе »

МАЈЧИНА ЉУБОВ: Мајка засадила два милиони стебла за да ја исполни последната желба на својот син

Пред да загине, кинескиот студент Јанг и кажал на својата мајка дека сака да се врати дома од студиите во Јапонија и да засади цела шума. Тој бил загрижен за еколошкиот проблем на неговата земја и сакал да смени нешто таму. Бидејќи живееле во дел од Кина каде доминирала пустината …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Анистон 20. години носи ист фустан

Од 2000. година до денес, актерката Џенифер Анистон не се истакнала со фантазија на црвениот тепих. Нејзиниот прв избор е скоро секогаш црн долг фустан со тенки прерамки и со длабоко деколте. Кога гледаме фотографии од настани во изминатите две децении и овие денес, тешко е да се каже дали …

Повеќе »

(ФОТО) ЏЕКПОТ – ДАРТ ВАЈЛДЕР ГО ДОЧЕКАЛ СВОЕТО: Цел живот го минал во сиромаштија а сега е милионер! Секогаш верувал дека ќе успее!

20. години го чекал својот момент и’го дочекал. Еден човек познат само како В. Браун, открил дека уплаќал лотаријата со исти броеви, со минимални измени веќе две децении, бидејќи за него тие бројки имале значење. Еден човек од Јамајка дошол да ја земе својата награда за лотарија облечен како Дарт …

Повеќе »

(ФОТО) ЉУБОВНИКОТ И БИВШИОТ СОПРУГ ГИ НАТЕРАЛА ВО ДВОБОЈ ДА СЕ БОРАТ ЗА НЕА: Сега е осудена на повеќе од 20. години затвор!

Една жена и нејзиниотљубовник, сексуален престапник се осудени на повеќе од 20. години затвор за убиство на нејзиниот поранешен сопруг за време на „средновековниот дуел“ во тунел во Источен Лондон. Аста Јускауски (35) го убедила нејзиниот нов 25-годишен партнер, Мантас Кведарас да се бори против таткото на нејзината ќерка, Гидруис …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 20 ГОДИНИ ПОТРАГА – ЈУЛИЈА ИМАЛА САМО 4. ГОДИНИ КОГА ИСЧЕЗНАЛА ОД ВОЗОТ: „Цел Живот мислев дека тато и мама ме оставија!“ – Првпат ги прегрнала после 20. години и ја дознала СТРАШНАТА ВИСТИНА!

Јулија Горина (24) од Рјазан, Русија, конечно ја разрешила најдобро чуваната тајна на нејзиниот живот: по 20 години, таа ги пронашла своите родители во Белорусија и дознала дека тие не ја напуштиле, како што таа верувала цел живот, туку била киднапирана додека патувала со нејзиниот татко со воз. На 1. …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА: Позната ѕвезда на „Дизни“ на 20. години починала во сон

20. годишниот глумец Камерон Бојс кој глумел во емисии и серии на „Дизни каналот“, утрово ненадејно починал. Младиот глумец починал во сон, потврдило неговото семејство за „ABC News”. „Со тешко срце соопштуваме дека утрово го загубивме нашиот Камерон. Почина во сон од последици на напад кој е резултат на долгата …

Повеќе »

(ФОТО) Има Даунов синдром и успешна кариера на модел: Оди по модните писти и е заштитно лице на голем козметички бренд!

Русокосата 20. годишна девојка станала прво лице со Даунов синдром која победила на натпревар во убавина, а тоа е само почеток… Кејт Грант не дозволува Дауновиот синдром да ја дефинира туку гради успешна кариера на модел. Оваа 20. годишна девојка од Северна Ирска е крунисана и на натпреварот Teen Ultimate …

Повеќе »