Tag Archives: 2 проценти шанси

(ВИДЕО+ФОТО) Пејачката која го трогна светот со аудицијата:„Се повлекувам, борбата со ракот се влоши!“

30-годишна пејачка Џејн Марциевски, со уметничко име Nightbirde, која го допре жирито и гледачите на шоуто America’s Got Talent кога ја изведе својата оригинална песна It’s OK на сцената во јуни оваа година и раскажа за нејзината борба со ракот, објави на нејзиниот Инстаграм профил дека се повлекува од конкуренцијата …

Повеќе »