Tag Archives: 180. степени

(ВИДЕО) Момче од Пакистан ја врти главата за 180 степени

Момчето со неверојатна и малку морничава вештина може да гледа назад без да го ротира телото. Мохамед Самеер од пакистанскиот град Карачи влегол, неодамна, во центарот на вниманието со огромната флексибилност – 14.годишното момче може да ја заврти главата 180 степени со помош на рацете за да гледа токму зад …

Повеќе »