Tag Archives: 16 титула

(ВИДЕО+ФОТО) Големиот Надал: Фуриозна победа против Андерсон за 16. титула на Грен слем

Шпанскиот тенисер во финалето на УС Опен ја оправда улогата на фаворит и убедливо во три сета го совлада Кевин Андерсон, (6:3, 6:3, 6:4). Congrats to Rafael Nadal on defeating Kevin Anderson in straight sets to win his third #USOpen pic.twitter.com/vXffUzo6tD — Dylan (@DylansFreshTake) September 10, 2017 „Тоа беа две …

Повеќе »