Tag Archives: 16. години

Трагедија: Починал млад фудбалер на Ајакс

Холандскиот Ајакс се соочува со голема трагедија бидејќи настрадал 16-годишниот играч на овој клуб, Ноа Гесер. Гесер загинал во сообраќајна несреќа заедно со неговиот брат во петокот вечерта. Ноа во клубот во Амстердам бил три години. Оваа сезона, тој требаше да направи исчекор од тимот до 17 години, а Ајакс …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛА МИС: Има 16. години но и прогерија – за една година добила изглед на старица

Раизел Грејс Калаго (16) е убава тинејџерка од Филипини. Сепак, минатата година, таа почнала да добива брчки преку ноќ, и за само една година, таа „остарела“ неколку децении. Таа сè уште оди во средно училиште, но кога ќе се појави на улица, сите мислат дека има педесет години. „Промените почнаа …

Повеќе »

(ФОТО) Трагедија: На смрт избоден 16. годишен фудбалер

Џош Дан (лево на фотографијата) настрадал во вторникот Тинејџерот и фудбалски талент Џош Дан починал, како резултат на убодна рана, во вторникот вечерта во Даблин, Ирска. Инцидентот во кој едно момче беше смртно рането се случил на Ист Роуд. Дан играл за „Толка Роверс АФЦ“ и „Бохемијанс“ во помлади категории. …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете како Меган Маркл изгледала на матура

Иако на оваа фотографија има само 16. години, многумина сметаат дека Меган Маркл не се сменила многу. На социјалната мрежа Инстаграм неодамна се појави фотографија од Меган Маркл од матурата, на која позира со своето тогашно момче. „Шеснаесетгодишната Меган Маркл позира со своето прво момче Луис Сегурио на божиќен танц …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГИЧЕН КРАЈ НА ЕДНА УСПЕШНА КАРИЕРА: Познатиот турски актер осуден на 16. години затвор

Извори блиски до актерот наведуваат дека заради првостепената пресуда Аднан веќе паднал во депpecија, па наводно се обидел да го подмити cyдството што го водело неговиот случај. Познатиот турски актер Аднан Коч кој го глумеше Бехрам-паша во „Сулејман Величествениот“ во февруари беше ocyдeн на 16. години и седум месеци затвop …

Повеќе »

(ВИДЕО) 16. годишната Клои соборила Гинисов рекорд во авто-слалом

Клои Чемберс (16) забележа најбрзо време во светот во дисциплината авто-слалом. За 47 секунди, таа успеа да го помине слаломот низ полигонот со 51. конус, кои беа поставени на секои 15. метри. Со тоа, таа постави нов Гинисов рекорд, а во тоа и помогна фабричкиот „Порше 718 Кајман ГТ4“ во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Годините минуваат а тој после 16. години е поубав: Вака денес изгледа заводникот од серијата „Руби“!

За него како да застанало времето, а годините одлично му стојат Поминаа 16 години од емитувањето на серијата „Руби“, а сите веројатно добро се сеќавате на актерот Себастијан Рулји, кој го толкуваше ликот на Хектор. Токму со оваа улога тој стекна голема популарност и стана миленик на многу жени. Тој …

Повеќе »

(ФОТО) Кога ако не сега: Може да оди во Интер, а го вика и Гвардиола!

Лионел Меси, еден од најдобрите фудбалери на светот во претходните две децении, е на голем крстопат и на 34-годишна возраст би можел да го раздолжи дресот на клубот во кој ја помина целата сениорска кариера. Феноменалниот Аргентинец освои бројни тимски и индивидуални награди кај Каталонците, со што стана синоним за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ненадејна смрт на 16. годишна интернет сензација: Потврдено дека станува збор за самоубиство!

Sвездата на социјалната мрежа „ТикТок“, Сија Какар, починала на 16-годишна возраст во нејзината куќа во Њу Делхи, според извештаите од Индија. Медиумите пишуваат дека тинејџерката се самоубила. View this post on Instagram Siyu katty🐥🌻🌟🌈♥️ A post shared by Siya Kakkar (@siya_kakkar) on May 15, 2020 at 12:06am PDT Какар имала …

Повеќе »