Tag Archives: 15. години

(ВИДЕО) ГО ВИКААТ ЗАСПИЕНИОТ ПРИНЦ – ПРВПАТ ЈА ПОМЕСТИЛ РАКАТА: Саудискиот принц веќе 15. години е во кома а сега реагирал на гласот на својата сопруга!

Саудискиот принц, Ал-Валид бин Калид Ал-Сауд, кој е во кома веќе 15. години, започнал да ја движи раката. Семејството го снимало како ги крева прстите додека жената го поздравува. „Здраво, Диди здраво, здраво да видам, здраво“, вели таа додека принцот мавта со прстите. „Уште еден, уште еден, повисоко, повисоко“, додала …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа улога ја прославила а сега порачува:„Тука сум за пари!“

Последните 15. години ја гледавме на ТВ, а сега открила зошто останала таму цело време. Актерката Елен Помпео, која стана позната во улогата на Меридит Греј во серијалот „Вовед во анатомија“, сега објасни дека не градела кариера во други продукции затоа што таа серија била нејзиниот приоритет – заради парите. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Слепо девојче ги воодушевило и’ жирито и публиката: Многумина се расплакале…

Благодарение на еден трогателен настап, таа стана една од главните фаворитки на букмејкерите да ја освои новата сезона на шоуто. Видеото од нејзината изведба има собрано два и пол милиони прегледи на YouTube Сирин Јахангир (15) го изгубила видот кога имала само десет години, а жирито и публиката на британскиот …

Повеќе »

(ФОТО) Пред 15. години Кејт Мидлтон ја снимиле во издание поради кое со задоволство би ги запалила фотографиите!

Кејт Мидлтон денес е олицетворение на добар стил и важи за една од најдобро облечените жени во светот, па се обидува никогаш да не ја премине границата, така што многу ретко ја гледаме во фустани и здолништа над колената или со длабоко деколте. Но, пред да стане војвотка, Кејт била …

Повеќе »

Виз Ер Скопски маратон го прославува својот 15-ти јубилеј

Тимот на Виз Ер Скопски маратон порачува дека најголемиот спортски спектакл ќе го исполни Скопје со позитивна енергија Минатата година околу 10.000 луѓе излегоа на патеката на Виз Ер Скопски маратон во Скопје. Тие покажаа колку е значајна самата манифестација. Тркачите дојдоа од 51 држава од целиот свет претставувајќи ја …

Повеќе »

(ФОТО) 15. роденден на Фејсбук: Гигант кој настана во студентската соба на Марк Закерберг

Фејсбук и покрај многубројните скандали кои му се случија минатата година сепак има рекордна добивка од 22 милијарди евра. Во меѓувреме Закерберг успеа во намерата да го поврзе целиот свет, а според постоечките податоци 46,7 % корисници на Интернет односно нешто повеќе од 23 % од светската популација користат Фејсбук. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Викендот Скопје беше во гласот на „Поточиња“:15. годишниот јубилеј на „Поточиња“ ги надмина очекувањата

На 24. и 25. март во Македонска опера и балет се одржа 15. годишниот јубилеен концерт на прекрасните „Поточиња“. 5.000 насмеани родители и деца ги посетија 6-те настапи на „Поточиња“ во саботата и неделата. Истите беа во 11.00 часот, 13.00 часот и 19.00 часот. Поради јубилејот организаторот Пап подготви специјално …

Повеќе »

Македонија има патент кој растерува магла за 15. минути 18. години ни стои во фиоки, а Скопје се гуши!

Патентот на тројца македонски иноватори, др. Стефан Стефанов, др. Владо Спиридонов и Чало Чаловски, кој за 10. до 15. минути може целосно да ја растера маглата, веќе 18. години е заборавен низ фиоките на државата. Оваа приказна јавноста ја обиколи на почетокот на годината кога повеќе градови исто како и …

Повеќе »